---Merz Spezial - pytania

Anika (anonim, 37.30.50.) Warszawa 3 lata temu

Jak uzupełnić niedobór sodu w organizmie?

Witam. Mam zaniżony poziom sodu, jest w dolnej granicy normy. Niestety jestem zmuszona brać antydepresanty, a wiem że one wypłukują sód z organizmu. Jak mogę go uzupełnić? czy suplement z diwęglanem sodu będzie do tego odpowiedni , i ile go brać? Czy może istnieje inny sposób, oprócz większego spożywania soli kuchennej?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Zarówno niedobór, jak i nadmiar sodu w organizmie mogą być niebezpieczne. Przy czym uważa się, że nadmiar sodu stanowi większe zagrożenie dla zdrowia, aniżeli jego niedobór. Dlatego też na własną rękę nie zaleca się stosowania suplementów diety mających na celu podniesienie stężenia sodu we krwi.

Niewielkie niedobory sodu można uzupełnić za pomocą diety poprzez ograniczenie nadmiernej podaży wody (o ile ona występuje) i stosowanie diety z normalną zawartością sodu i białka.

Z racji tego, że niedoborom sodu często towarzyszy także niedobór potasu, warto zbadać również poziom wspomnianego pierwiastka. Wyniki oznaczeń proszę skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Zachęcam do lektury artykułu:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-trzeba-suplementowac-witaminy-i-mineraly

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły