Tuska (anonim, 109.125.238.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę zawiesinę Zentel podzielić na mniejsze dawki?

Witam. Pisze odnosnie leku Zentel. Czy do tego leku nic sie nie podaje oslonowo? Czy bez oslony jelita i watroby nie oslabi? I dawka dla dziecka 3 latka i 8 miesiecy to 20 ml na raz czy moge podzielic np po 10 ml i w jeden dzien podac czy tez podzielic na dni. Lekarz zalecil w jeden dzien ale czy to nie za duza dawka. Wole sie upewnic. Dziekuje za odpowiedz. Dodam ze wykryto gliste w organizmie.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dawkowanie leku Zentel w przypadku zarażenia glistą ludzką u dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 2 lat to 20 ml zawiesiny przyjęte jeden raz w całości. W taki sposób osiąga się skuteczność terapii. Powinna Pani podać lek zgodnie z zaleceniem lekarza, które jest identyczne z zaleceniem w ulotce preparatu:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/85311/zentel-zawiesina/ulotka

U ludzi po podaniu doustnym albendazol (składnik aktywny leku Zentel) wchłania się w niewielkim stopniu (<5%). Lek działa przeciwpasożytniczo uniemożliwiając pasożytowi wchłaniania glukozy, co powoduje jego śmierć.

Preparat Zentel nie wymaga podawania dodatkowych leków, chyba że takie postępowanie zaleciłby lekarz. Działania niepożądane po tym leku są niezbyt częste lub wręcz rzadkie. Lek Zentel można przyjmować z jedzeniem lub bez. Nie jest konieczne podawanie leku na czczo ani po przeczyszczeniu przewodu pokarmowego.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wszy-owsiki-i-inne-przedszkolne-pasozyty

https://www.gdziepolek.pl/produkty/85311/zentel-zawiesina/apteki/w-warszawie