Ewelina (anonim, 83.29.145.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy stosowanie globulek dopochwowych Pimafucin może obniżyć działanie implantu antykoncepcyjnego? Po jakim czasie od zakończenia leczenia można współżyć?

Czy stosowanie globulek dopochwowych Pimafucin może obniżyć działanie implantu antykoncepcyjnego? Po jakim czasie od zakończenia leczenia można współżyć?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zwykle stosuje się jedną globulkę raz na dobę, na noc. Leczenie trwa od 3 do 6 dni.

Przesyłam link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/61826/pimafucin-globulki-dopochwowe/ulotka

Ewelina (anonim, 83.29.145.)
około 2 miesięcy temu

Dziękuję bardzo. Zazwyczaj ile dni powinno trwać leczenie?

Nie, stosowanie globulek dopochwowych Pimafucin nie obniża skuteczności implantu antykoncepcyjnego.

Może Pani rozpocząć współżycie po co najmniej 24 godzinach od zastosowania ostatniej dawki leku Pimafucin. Jeśli ma Pani jednak możliwość, warto odczekać kilka dni po zakończeniu terapii nie ze względów bezpieczeństwa, lecz dla regeneracji samej śluzówki.
Zbyt wczesne rozpoczęcie współżycia może prowadzić do nawrotu infekcji. Otarcia i mikrouszkodzenia błony śluzowej pochwy powstające podczas stosunku mogą prowadzić do ponownego gromadzenia się w niej patologicznych drobnoustrojów i nawrotu zakażenia.

Może Pani w tym czasie stosować probiotyki ginekologiczne w formie dopochwowej. Ich stosowanie nie jest przeciwwskazaniem do współżycia.

Do probiotyków będących lekami należą, np.
1) Lactovaginal: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

2) Lakcid Intima: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

Przesyłam materiały, które mogą Panią zainteresować: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/higiena-intymna - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks