Agatka (anonim, 85.221.129.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Tantum Rosa można stosować w 30 tygodniu ciąży?

Jestem w ciąży w 30 tygodniu. Mam straszny świąd i pieczenie pochwy - lekarz wykluczył infekcje. Zmieniłam już proszek, wkładki i płyn do higieny intymnej i nadal bez zmian. Stosuje żel raz dziennie hexatiab. Myśle czy nie włączyć probiotyku oraz tantum rosa. Moje pytanie brzmi czy tantum rosa mogę stosować na tym etapie ciąży i czy jest szansa że da mi ulgę na te ciagle podrażnienia ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W tym wypadku wyjaśnień może udzielić ginekolog po przeprowadzeniu badania.

Agatka (anonim, 85.221.129.)
około 2 miesięcy temu

Super dziękuje bardzo! A czy wiadomo skąd jeśli to nie infekcja mogą być takie objawy na tym etapie ciąży ?

Może Pani stosować Tantum Rosa na tym etapie ciąży, jednak tylko do podmywania, nie do irygacji. Dwa razy dziennie można podmywać się letnią, przegotowaną wodą, w której dodatkowo rozpuści się jedną saszetkę proszku Tantum Rosa.
Zawarta w preparacie benzydamina działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, znieczulająco oraz odkażająco w obrębie zewnętrznych narządów płciowych.

W Pani przypadku została wykluczona infekcja intymna, zatem zastosowanie Tantum Rosa wydaje się nie być potrzebne. Jedną ulgą, jaką może Pani odczuć dzięki temu preparatowi, jest czasowa ulga, dzięki temu, że preparat działa znieczulająco.

Jak najbardziej, może Pani włączyć do terapii probiotyk ginekologiczny. Sugerowałabym wybranie produktu o potwierdzonym bezpieczeństwie u kobiet ciężarnych, mającego status leku, np.
1) Lactovaginal: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/42178/lactovaginal-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

2) Lakcid Intima: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/88833/lakcid-intima-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

3) Invag: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/38124/invag-kapsulki-dopochwowe/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/38124/invag-kapsulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie

Załączam materiały, które mogą okazać się pomocne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne-w-ciazy
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne