Nataa (anonim, 93.105.178.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy aspirynę można stosować na stany zapalne po operacji piersi?

Zrobilo mi sie po operacji piersi zapalenie wylatuje plyn ale nie smierdzi i jest zolty i gesty...ja mam pytanie czy sspirin moge wziasc bo to lek tez przeciwzapalny... A mam oststnia tabletke zinatu a jutro mam chirurga

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Aby dokonać trafnej oceny stanu rany i dobrać odpowiedni rodzaj opatrunku konieczne jest obejrzenie rany "na żywo". Rodzaj opatrunku powinien zostać zalecony przez lekarza lub pielęgniarkę podczas wizyty, w czasie której ściągnięto szwy.

Ze swojej strony mogę jednak wypowiedzieć się na temat samego opatrunku Granuflex. Jest to opatrunek hydrokoloidowy, przeznaczony m.in. do leczenia ran z wysiękiem od małego do umiarkowanego. Wewnętrzna część opatrunku (z warstwą samoprzylepną) w zetknięciu z wydzieliną rany tworzy ochronną warstwę żelową, wspomagającą i przyśpieszającą jej gojenie. Warstwa zewnętrzna zapobiega wysychaniu rany, chroni przed dostępem bakterii, umożliwiając równocześnie wymianę gazową.

Przed założeniem opatrunku ranę należy zdezynfekować. Warstwa samoprzylepna powinna przylegać do powierzchni rany. Opatrunek można docinać według potrzeb - ważne by opatrunek pokrywał 2-3 cm margines skóry nieuszkodzonej. Opatrunek należy zmieniać w zależności od ilości wysięku, co 2-6 dni.

Więcej o tym, jak opatrzyć ranę pisaliśmy w tekście:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-opatrzyc-rane-w-3-krokach

Natalia (anonim, 93.105.178.)
około 2 miesięcy temu

Na rane saczaca nie wiwm czy to ropa czy wysiek bo wczoraj wymaz zostal pobrany i czekamy na wynk szwow juz nie mam rana sie otworzyla kawalek czy opatrunek hydrokoloidowy z firmy granuflex jest dobry? Odkleilam calosc bialy papier i ta klejaca strona przykleić na rane?

Teoretycznie zastosowanie aspiryny w tej sytuacji nie jest przeciwwskazane. Nie wykazano także niekorzystnych interakcji w czasie jednoczesnego stosowania cefuroksymu (Zinnat) i aspiryny.

Skoro jednak w dniu jutrzejszym ma Pani wizytę u chirurga, z decyzją o ewentualnym leczeniu może Pani wstrzymać się do momentu konsultacji z lekarzem, który zdecyduje, czy takie leczenie jest wskazane.
Więcej o lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac