Magda (anonim, 188.147.37.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy w przypadku wydłużenia przerwy z 7 do 8 dni jestem chroniona przy 17 tabletce?

Dzień dobry. Przyjmuję tabletki Vibin mini od kilku lat, w tym miesiącu przez przypadek pominęłam 1 tabletkę z blistra ( czyli wydłużylam przerwe miedzy opakowaniami z 7 dni do 8 dni), następnie tabletki przyjmowałam prawidłowo i o stałej porze, dziś jestem przy 17 tabletce z blistra. Moje pytanie brzmi, czy jestem już zabezpieczona i czy w przypadku pominięcia pierwszej tabletki z opakowania trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne przez 7 czy więcej dni? Pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W takim razie ja także nie do końca dobrze zrozumiałam Pani wpis ;) Jeśli pierwszą tabletkę z blistra przyjęła Pani z 16-godzinnym opóźnieniem, to w tej sytuacji należy zabezpieczać się przez 7 dni prezerwatywą.

Magda (anonim, 217.171.61.)
około miesiąca temu

Dziękuję za odpowiedz choć nie do końca zrozumiałam, nie pominęłam tabletki w poprzednim blistrze (przyjęłam cały prawidłowo ) a poprostu zapomniałam o czasie zażyc pierwszeą tabletki z bieżącego blistra (sprozniłam się o około 16 godzin), jak wygląda sprawa w tej sytuacji?

Nie wolno wydłużać przerwy między opakowaniami z 7 do 8 dni, bowiem tym sposobem traci Pani ochronę przed ciążą. Jeśli pominięcie tabletki miało miejsce w przypadku poprzedniego blistra, to przy 17 tabletce z drugiego blistra jest już Pani zabezpieczona.
Przerwę między opakowaniami można skrócić, ale nigdy wydłużyć.

Jeśli wydłużyła Pani przerwę z 7 do 8 dni i mało tego jeszcze pominęła pierwszą tabletkę z blistra i dodatkowo z poprzedniego blistra także, to w tej sytuacji proponowałabym zabezpieczać się do końca bieżącego blistra.