Aliszja (anonim, 5.173.250.) Śródmieście 3 lata temu

Jakie zastosowanie ma Memantine Accord?

Zastosowanie leku Memankine Accord

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Wskazaniem do stosowania leku Memantine Accord jest leczenie pacjentów z chorobą Alzheimera o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu. Stosowanie memantyny u chorych na chorobę Alzheimera prowadzi do stabilizacji lub poprawy parametrów oceny stanu ogólnego, czynności życia codziennego, funkcji poznawczych. Nie ma dowodów na hamujący wpływ memantyny na procesy neurodegeneracyjne u chorych na chorobę Alzheimera.
Memantyna sprawdza się w przypadku obniżania tolerancji dla antagonistów GABA (neuroprzekaźnik wyciszający). W konsekwencji memantyna pozwala na wyciszenie się i skupienie. Innym skutkiem wynikającym ze stosowania memantyny może być poprawa pamięci. Główną jednak rezultatem, z jakim wiąże się stosowanie memantyny, jest obniżenie tolerancji na substancje pobudzające – w tym opiatów, jak silne leki przeciwbólowe. Z racji, iż obniża się tolerancja na neuroprzekaźniki pobudzające, stosowanie memantyny może prowadzić do wzrostu poziomu motywacji.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/produkty/48031/memantine-accord-tabletki-powlekane/ulotka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/choroba-alzheimera-10-najwazniejszych-pytan https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroba-alzheimera

Aliszja (anonim, 5.173.250.) 3 lata temu

Lekarz dodał do plastrów na pamięć wymieniony wyżej lek. Czy ma on działanie wyciszające?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły