Beti (anonim, 81.161.200.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jeżeli zażyłam lek Olfen 75 SR to mogę zastosować Nimesil?

Wzięłam rano olfen 75. Na bóle zwyrodnieniowe stawu barkowego czy mogę zażyć po np. 6 godzinach nimesil na bóle miesiączkowe ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około miesiąca temu

Zarówno lek Olfen 75 SR jak i Nimesil należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dodatkowo Olfen 75 SR jest preparatem o przedłużonym uwalnianiu, co oznacza, że stężenie maksymalne we krwi osiąga po ok. 4 godzinach od zażycia tabletki.

Nie należy stosować łącznie kilku leków z grupy NLPZ chyba, że lekarz prowadzący zdecydował inaczej. Zastosowanie równoczesne leków prawdopodobnie nie zwiększa ich siły działania. Jednakże zdecydowanie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych np. ze strony układu pokarmowego.

Przy silnym nasileniu bólu ewentualnie może Pani zastosować dodatkowy preparatu przeciwbólowego, po zażyciu leku Olfen 75 SR, zawierający jako substancję czynną np. paracetamol lub metamizol. Zachęcam do zapoznania się z poniższym wątkiem, w którym opisano zasadę łączenia leku przeciwbólowego z preparatem z grupy NLPZ:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/33308/apap-czy-w-trakcie-kuracji-lekiem-skudexa-moge-doraznie-zastosowac-inne-leki-pr

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bole-menstruacyjne
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac