---CeraVe - ZF

Martha'84 (anonim, 46.204.16.) Warszawa 3 lata temu

Leczenie kanałowe bez znieczulenia a drętwienie brody

Jestem po leczeniu kanałowym lewej dolnej piątki.Leczenie odbywało się bez znieczulenia (było ciężko ale przyjmuję bibloc,escipram i trittico,bałam się wzrostu lub spadku ciśnienia).Ząb boli przy dotyku w dodatku zdrętwiało pół brody i mrowi dolna warga.Wizyta u dentysty jutro.Co mogę brać by jak najszybciej ustąpiło te odrętwienie brody?Biorę na razie witaminy B-complex i pyralgin/apap.Nic nie jest opuchnięte temperatury nie mam.Czy dobrze zrobiłam,że zrezygnowałam ze znieczulenia?Czy dlatego mam drętwienie połowy brody i wargi bo naczynia były bardziej ukrwione i dojechała mi na jakiś nerw?Proszę o pomocczy jest jakiś środek bez recepty,który zniweluje te okropne drętwienie jakbym dostała zastrzyk znieczulający

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

40 dni temu

Do @Iwona:

Leczenie kanałowe jest skomplikowanym zabiegiem, a problemy mogą się czasem pojawić. Nieprawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe, np. nieoczyszczenie całego kanału, może prowadzić do utrzymujących się dolegliwości i konieczności powtórzenia zabiegu. Ugięcie narzędzia podczas leczenia może uniemożliwić dotarcie do całego kanału, co tłumaczy wyjaśnienie dentystki.

Silny ból i dyskomfort podczas leczenia kanałowego są normalne, ale powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, wskazane jest skonsultowanie się ze specjalistą - endodontą, który ma większe doświadczenie w leczeniu kanałowym.

Podsumowując, dobrze Pani zrobiła zgłaszając problem dentystce. Jeśli objawy nie ustępują, konsultacja ze specjalistą jest rozsądnym kolejnym krokiem.

Iwona  (anonim, 195.140.153.) 41 dni temu

Jestem ciekawa bo ja miałam leczenie kanałowe 6 i nie miałam znieczulenia .Poszlam na zdjęcie rtg wyszło u innego dentysty że źle wykonane zostało leczenie kanałowe pół wyczyszczone a pół kanału nie .Wrocilam do dentystki która to wykonała powtórzyła zabieg jeszcze raz i sugerowała że narzędzie się jej ugięło i nie dosięgli do kanału ja myślałam ze nie wytrzymam .Jedno kanałowe miałam wykonywane tydzień temu we wtorek później w piątek .Utrzymuje mi się to już prawie tydzień 😒.Dentystka nie wie co to jest .Ja mam już dość ma mi dać skierowanie do specjalisty jakiegoś 😒 miał ktoś podobną sytuację

Iwona  (anonim, 195.140.153.) 41 dni temu

Dzień dobry mam podobną sytuację co twoja i jak się zakończyła ?
Przeszło drętwienie warg i podbródka

Agnieszka Soroko Farmaceuta

3 lata temu

W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. Lepiej nie działać na własną rękę. Z tego, co rozumiem, jest już Pani umówiona na wizytę na dzisiaj - stomatolog zdecyduje, jakie leczenie dalej można zastosować.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły