Klaudia (anonim, 178.36.254.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy powinnam przerwać stosowanie Asmenolu, jeśli boli mnie po nim głowa?

Moja siostra lat 16, zaczęła kilka dni temu stosowanie leku Asmenol (astma alergiczna) i od wczoraj boli ją głowa , jest to jeden z wymienionych częstych skutków ubocznych w ulotce czy w związku z tym należy przeczekać ten objaw aż organizm się przyzwyczai czy przerwać stosowanie leku? Kolejna wizyta u alergologa dopiero jest za miesiąc.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ból głowy to bardzo częsty skutek uboczny wielu leków, między innymi Asmenolu. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.
Prawdopodobnie ból głowy minie w trakcie leczenia, ale każdy organizm może nieco inaczej odczuwać skutki stosowania leku, więc trzeba dać sobie trochę czasu, żeby organizm przyzwyczaił się.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza, przyjmując lek wieczorem, chyba że lekarz wyraźnie zalecił inaczej. Na najbliższej wizycie powinna Pani siostra powinna powiadomić lekarza o odczuwanych skutkach ubocznych (szczególnie jeśli pojawiłoby się ich więcej).

Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy.
Działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale ważne jest również ich zgłoszenie bezpośrednio do producenta. Robiąc to, pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Poniżej wysyłam ciekawe artykuły, które mogą być przydatne dla Pani siostry:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-aktywnie-z-astma
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow