Paulina (anonim, 37.225.25.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy nowa linia Nutramigen Complete zastąpi całkowicie starą?

Witam,
Czy nowa linia Nutramigen Complete zastąpi całkowicie starą? Pytam, bo właśnie zmieniłam mleko Nutramigen 1 lipil na Nutramigen 2 (bez lipil) z papierową etykietą, z zupełnie inną konsystencją i nie wiem czy jest to chwilowe zastępstwo produktu czy już na stałe? Czy nowy NutramigenLGG z papierową etykietą to zupełnie inny produkt niż seria Complete? Dziecko po zmianie na nowy Nutramigen wypróżnia się całkowicie na rzadko co nie miało miejsca przy starym Nutramigenie Lipil.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Małgorzata (anonim, 178.217.136.)
około miesiąca temu

Do Gosia, jak przeszliśmy na Pepti nie od razu było Ok, raz kupka była dobra raz ze śluzem, ale powiem tak, już jest dobrze, syn ma 6,5 miesięcy i już ma wprowadzone obiadki ze słoiczków, kupki są już wszystkie ładne, lepiej przybiera niż na Nutramigenie Lipil, i z większą ochotą pije mleczko, nam pank doktor kazała nie czekać na Complete, stwierdziła ze nie ma gwarancji, ze na Complete będzie lepiej

Martyna (anonim, 217.96.38.)
około miesiąca temu

Wysypka na całym ciele u dziecka po nutramigen LGG Complete. Czy u was też tak dzieci reagują?

Gosia (anonim, 195.3.152.)
około miesiąca temu

U mojej rocznej córki jest również ten sam problem, po zmianie mleka na nową serje , pojawiła się pokrzywka alergiczna , dziecko jest całe wysypane, jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć że to dobre mleko, próbujemy pepti ale pogorszył soe przy nim stolec.

Paulina (anonim, 37.225.62.)
około miesiąca temu

Napiszę jeszcze raz, skład ten sam, byłam załamana gdy to zobaczyłam ale po Complete wszystko wróciło do normy. Kolor zupełnie inny niż LGG, dużo jaśniejszy, podobny do Lipil. My od miesiąca na Complete i skończyły się kupy wylewające się z Pampersa. Nie mam pojęcia co pokombinowali ale Complete od razu pomógł..

Mia (anonim, 89.64.60.)
około miesiąca temu

Z mojego punktu widzenia nowy Nutramigen lgg to normalnie trucizna. Ledwo opanowaliśmy biegunki i nie wiem jakie inne mleko znaleźć . Teraz ma kilka cudem zdobytych starych puszek nutramigen lgg lipil i jest już Ok . Ale niestety zaraz się skończy :(

Ala (anonim, 89.64.49.)
około miesiąca temu

Witam. Według etykiety na opakowaniu Nutramigen LGG complet ma dokładnie te same składniki w identycznych proporcjach co Nutramigen LGG. Wychodzi na to że Complete to tylko chwyt marketingowy firmy ponieważ wcześniej było samo LGGa. Tak czy owak LGG i LGG Coplete w porównianiu do Lipila dużo gorsze -> wystarczy porównać zawartość probiotyku Lactobacillus rhamnosus GG którego w Lipilu jest 0,034 a w nowych wersjach 0,02. Przypomne tylko że są to bakterie kwasu mlekowego : Udokumentowano działanie prozdrowotne LGG w czterech głównych schorzeniach:

biegunki (poantybiotykowe, infekcyjne, podróżne i szpitalne),
atopowe zapalenie skóry i choroby alergiczne,
zmniejszona odporność i w nawracające infekcje,
problemy związane z przewodem pokarmowym (w tym zespół jelita nadwrażliwego − IBS).

Wiec jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i producent zaczął stosować mniej tego prozdrowotnego probiotyku. Inne wartości również się różnią.

Małgorzata (anonim, 178.217.136.)
około miesiąca temu

To lekarz powinien dac pani skierowanie do alergologa i ratuje Was tylko Neocate, tak nasza pediatra powiedziała, ze jak Nutramigen nie pomaga to Neocate, my spróbowaliśmy Pepti jest Ok, proszę poczekać, nie od razu były ładne kupy, przynajmniej u nas, ale każde dziecko jest inne

Bezradna mama (anonim, 31.0.122.)
około miesiąca temu

Dokładnie u mnie to samo. 3 miesięczna córka była na lipil było ok. Dostaliśmy pare puszek bez lipil ( zobaczyłam dopiero w domu) insta biegunki. Przeszłyśmy na bebilon pepti kupy są co 2 dni i luźne. Do tego chyba pobolewa brzuszek bo płacze i trochę podkurcza nóżki :/ czy ktoś stosował ten complete ? Nie wiem już co robić

Małgorzata (anonim, 46.204.3.)
około 2 miesięcy temu

No niestety my już w połowie listopada dostaliśmy trzy puszki nowej wersji, niestety kupy takie kwaśne wylewające się z pampersa, jesteśmy na bebilon Pepti od 1,5 tyg i na nim syn znowu rzadko robi kupkę, dwa razy miał dobrą a dwa razy rzadszą, ale nie aż Taja haj na Nutramigenie

Edyta (anonim, 109.231.52.)
około 2 miesięcy temu

Dokładnie tak samo jest z moją 3 miesięczną wnusią. Rzadkie stolce, wciąż płacz, proszek nie rozpuszcza się do końca mimo mieszania przez minutę zgodnie z zaleceniami!!! Jak można tak eksperymentować na najmłodszych?! Tym bardziej, że niema mleka zastępczego tego typu!!!

Marzena (anonim, 85.221.156.)
około 3 miesięcy temu

U nas taka sama sytuacja- biegunka i pokrzywka. Zgłosiłam problem do apteki, lekarza i bezpośrednio do producenta, jako odczyn niepożądany

Anna (anonim, 5.173.97.)
około 3 miesięcy temu

Witam. Mam ten sam problem. Synek do tej pory pił nutragmigen lipil, teraz po zmianie na nowe opakowanie już bez napisu lipil, mamy gwałtowny nawrot, biegunki do 6 razu dziennie, zmiany skórne- ewidentne jest jakaś zmiana. Chociaż porównując skład mleka nie ma nowego składnika , zmiany dotyczą jedynie wartości. Jestem załamana.

Wysłaliśmy zapytanie do producenta. Prosimy o cierpliwość. Kiedy otrzymamy odpowiedź, na pewno ją opublikujemy.

Paulina (anonim, 37.225.61.)
około 3 miesięcy temu

Pytałam w aptece, Nutramigen Complete widzą w systemie ale nie wiadomo kiedy będzie dostępny. Ponawiam pytanie czy administratorzy mają informacje kiedy w aptekach pojawi się oprócz Nutramigen Complete 3 również 1 i 2??

MAGDA K (anonim, 89.151.44.)
około 3 miesięcy temu

Od 15 wrzesnia moja pociecha jest na Nutramigen 1 i bylo ok. Od 2 dni mamy nową puszkę oprocz roznicy w kolorze proszek jest bardziej żółty niz bialy to pojawiły się kolki i biegunki!! Wiec jest to ewidentna wina nowej lini mleka nowa puszka

Paulina (anonim, 37.225.54.)
około 3 miesięcy temu

A czy jest informacja kiedy Nutramigen Complete pojawi się w aptekach? Niestety przechodziliśmy z 1 na 2 ponad tydzień i teraz kiedy jest na samej 2 to po prostu jest tragedia i śledząc głosy rodziców w internecie i na FB wiem że to nie tylko moja opinia i niestety coś jest na rzeczy.

Według moich informacji linia Complete ma zastąpić "starszą" wersję, co jest związane z dostosowaniem składu do wymogów unijnych. Mam także informacje, że produkty linii Complete mogą różnić się konsystencją, kolorem i rozpuszczalnością. Jednocześnie nawet pomiędzy produktami 1, 2 i 3 tej samej linii produktowej mogą występować pewne różnice - są one dedykowane dzieciom w innym wieku.

Jednocześnie niezależnie od marki mleka czy jego linii produktowej przejście z mleka początkowego „1” na mleko następne „2” zaleca się - o ile lekarz nie kazał inaczej - dokonywać stopniowo w ciągu około tygodnia. Można stopniowo zwiększać udział "nowego" mleka w mieszance. Być może brak zbudowania tolerancji na nową mieszankę spowodował zaburzenia wypróżnień u dziecka.

Z firmy Mead Johnson/Reckitt Benckiser mamy informację, iż w celu zapewnienia pełnej dostępności produktów NUTRAMIGEN 1 LGG i NUTRAMIGEN 2 LGG firma zdecydowała się sprowadzić produkty z innej fabryki należącej do koncernu, dlatego w okresie od połowy października 2020r NUTRAMIGEN 1 LGG i NUTRAMIGEN 2 LGG będzie występował w opakowaniu nieznacznie różniącym się od standardowego (produkt ma papierową etykietę, inny rodzaj puszki, różnice występują także w grafice i oznakowaniu produktu).

Produkt ma te same właściwości, co dotychczasowy i powinien być stosowany w dotychczasowych wskazaniach.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/55191/nutramigen-2-lgg-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/104977/nutramigen-2-lgg-complete-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/mleko-modyfikowane-i-bank-mleka-kobiecego