Edward (anonim, 83.27.175.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy bezpieczne jest stosowanie Sildenafilu 100 mg u meżczyzn, którzy nie mają problemów z erekcją?

Witam,
Czy zażywanie Sildenafilu Actavis 100mg gdy jestem zdrowy i nie mam problemu z erekcją może zaszkodzić? Co 3-4 stosunek zażywam lek i erekcja utrzymuje się znacznie dłużej co przekłada się na dłuższą przyjemność. Czasami nawet ja dojdzie do wytrysku, to nadal utrzymuje się erekcja i można kontynuować stosunek. Partnerka czasami z tak długiego stosunku jest bardzo zadowolona. A wiadomo, jak kobieta zadowolona to inna atmosfera w domu.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 4 miesięcy temu

Jednym z bardzo często występujących działań niepożądanych po zastosowaniu preparatów zawierających syldenafil w dawce 100 mg jest ból głowy. Występuje on więcej niż u 1 na 10 pacjentów.

W przypadku, gdy wiąże Pan występowanie bólu głowy z zażyciem preparatu to należy to zgłosić. Jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane opisaliśmy dokładnie w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Hipotonia ortostatyczna jest to niedociśnienie powstające wskutek nagłej zmiany pozycji ciała z leżącej na stojącą. Może objawiać się m.in. zawrotami głowy, problemem z utrzymaniem równowagi, krótkotrwałymi zaburzeniami widzenia. Należy zachować ostrożność zmieniając pozycję ciała, nie wykonywać gwałtownych ruchów. Jest to efekt krótkotrwały.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym w celu oceny zasadności i bezpieczeństwa stosowania preparatu.

Załączam materiały dodatkowe, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/seks-i-zdrowie-intymne

Edward (anonim, 83.27.147.)
około 4 miesięcy temu

Witam, dziękuje za odpowiedz,
Lekarz, który mi przepisał lek nic nie mówił o spadku ciśnienia tętniczego - czy to jest groźne w moim przypadku?
Czasami zażywam połowę leku, niekiedy miewam lekki ból głowy gdy zażyję lek, tak około 1 godziny po zażyciu, ale po odbyciu stosunku ból zanika. A czy ta hipotonia ortostatyczna, która może u mnie wystąpić zagraża mojemu zdrowiu?
Teraz już sam nie wiem czy go stosować czy nie? jak go nie stosuje to również jest przyjemnie, ale gdy go zastosuje to jest bardzo przyjemnie.

Zasadność i bezpieczeństwo stosowania leku Sildenafil 100 mg u pacjentów, którzy nie mają problemów z erekcją powinien ocenić lekarz, który taki lek zapisuje.

Wszystkie badania kliniczne, jakie zostały przeprowadzone z udziałem leku sildenafil, do których udało mi się dotrzeć, np. te opsiane w Charakterystyce Produktu Leczniczego Sildenafil, prowadzone były, między innymi, na zdrowych ochotnikach, jednak z problemem braku lub słabej erekcji.

W mojej ocenie objawem, jaki może się u Pana pojawić, może być spadek ciśnienia tętniczego krwi widoczny, np. przy zmianie pozycji ciała, tzw. hipotonia ortostatyczna.