Małgorzata (anonim, 89.64.43.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po odstawieniu leku Mysimba przytyję?

Czy po odstawieniu Mysimby znowu nie przytyję?staram się stosować dietę

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę poszukać pomocy dietetyka i pamiętać o odpowiedniej aktywności fizycznej. Podstawą w leczeniu otyłości jest zmiana zachowań i przyzwyczajeń. Odstawienie leku powinno zostać omówione ze specjalistą.
Cytując stanowisko ekpertów:
"Nie ma określonych ram czasowych stosowania Mysimba. Wydaje się, że powinno się go podawać tak długo, jak lek działa i jest dobrze tolerowany, a pacjent ma wskazania do jego stosowania. Dostępne wyniki z randomizowanych badań klinicznych dotyczą 121-tygodniowego okresu stosowania. Czas farmakoterapii powinien być czasem na wprowadzenie zmian. Pacjent musi mieć świadomość, że lek mu pomoże w zmianach stylu życia, ale nie wyleczy go z choroby. Jeżeli lek będzie stosowany zbyt krótko, zawsze można się spodziewać ponownego przyrostu masy ciała. Zdaniem grupy ekspertów minimalny czas stosowania leku powinien wynosić 6 miesięcy. Lek można stosować tak długo, jak jest to potrzebne, oraz dopóki przynosi korzyści pacjentowi, a także gdy jest dobrze tolerowany, a pacjent spełnia warunki określone we wskazaniach do stosowania. Brak zmiany nawyków żywieniowych w czasie stosowania leku i powrót do poprzedniego stylu życia nie świadczą o nieskuteczności leku, wręcz przeciwnie — jeżeli w czasie terapii doszło do ubytku masy ciała, świadczy to o jego skuteczności".

Proszę pamiętać, że redukcja masy ciała nie jest celem samym w sobie. Cel to ogólna poprawa stanu zdrowia, zmiana przyzwyczajeń, które pozwolą na dłuższe i przyjemniejsze życie.

Mysimba to lek wspomagający odchudzanie. Wskazany jest on u pacjentów cierpiących na otyłość lub na nadwagę przy współistnieniu dodatkowych, określonych chorób. Najlepsze efekty leczenia preparatem Mysimba uzyskuje się przy zastosowaniu odpowiedniej diety oraz regularnym wykonywaniu ćwiczeń fizycznych.
Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki

Pomocny może być nasz artykuł:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/otylosc-i-nadwaga