Migotka (anonim, 5.173.233.)
około 8 miesięcy temu, Śródmieście

Kiedy powinnam zażyć Monural?

Dzień dobry. Mam zapalenie pęcherza od poniedziałku. Boli mnie cewka w trakcie i po oddaniu moczu. Byłam w poniedziałek u urologa. Kazał mi brać multiuri, płyny 2,5 litra dziennie. Zapisał mi też 4 saszetki Monuralu. Powiedział że mam go wziąć dopiero w krytycznym momencie kiedy nie dam już rady. Tyle tylko że nie wiem ile z takim bólem cewki i podbrzusza mogę się leczyć"domowym" sposobem. 7-10 dni.
1. Nie wiem ile trwa takie leczenie domowe. Nadmienie że 2 mce temu miałam zapalenie pęcherza i leczyłam je furaginą. Pomogło na 2 mce.
2. Czy 4 saszetki to nie za dużo?
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proponuję Pani już przyjąć lek Monural, jeśli piecze Panią cewka i pęcherz moczowy, a pozostałe środki potraktować jako leczenie wspomagające co najmniej przez 7 dni. Nie należy dłużej czekać, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia.

Całą zawartość saszetki leku Monural należy dokładnie rozpuścić w 50-75 ml wody i wypić bezpośrednio po sporządzeniu roztworu. Monural przyjmuje się doustnie 2-3 godziny po posiłku, najlepiej przed snem i po opróżnieniu pęcherza moczowego.

Odczuwalne dla pacjenta działanie preparatu Monural ma zwykle miejsce po 24-48 godzinach od zażycia leku. Z własnego doświadczenia mogę także powiedzieć, iż zdarzają się przypadki, w których widoczną poprawę stanu zdrowia pacjent odczuwa jeszcze później.

Jeśli chodzi o to, czy lekarz przepisał Pani odpowiednią porcję leku - pytanie należy skierować bezpośrednio do lekarza, który zaordynował terapię i wyjaśnić z nim swoje wątpliwości.

7-14 dni po zakończeniu leczenia Monuralem proponuję Pani wykonać posiew moczu celem oceny czy zaproponowane leczenie przyniosło pożądane rezultaty.

Profilaktycznie może Pani stosować po zakończeniu leczenia preparat z żurawiną wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych i zapobiegający nawrotowi infekcji, np.
1) Żuravit:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86629/zuravit-kapsulki/apteki/w-srodmiesciu

2) Urinal:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/80921/urinal-kapsulki/apteki/w-srodmiesciu

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zakazenie-drog-moczowych
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-antybiotykach