Bea (anonim, 188.146.108.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo stosować lek Remifemin?

Dzień dobry,
jestem w okresie klimakterium i jedynym lekiem, który mi w tym czasie pomaga jest remifemin, który stosuję od około 2 lat. Mam pytanie czy tak długi okres stosowania tabletek jest właściwy, czy powinnam robić przerwy w przyjmowaniu lub stosować go wymiennie z innymi (te jednak nie są tak skuteczne)?
pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 8 miesięcy temu

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego, nie zaleca się stosowania leku Remifemin dłużej niż 6 miesięcy bez porady lekarza.
Wskazaniem do stosowania są dolegliwości okresu przekwitania takie jak: przypływy uczucia gorąca i nadmierne pocenie się.

Przegląd prac poświęconych bezpieczeństwu stosowania pluskwicy groniastej w leczeniu objawów menopauzalnych wskazuje na niski odsetek (5,4%) występowania działań niepożądanych. Do najczęstszych objawów ubocznych należą zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności i wymioty, uczucie napięcia piersi, wysypka, zawroty głowy, napadowe bóle głowy, drżenie kończyn.

Pojawiają się także doniesienia o przypadkach uszkodzenia wątroby u pacjentek stosujących wyciągi z pluskwicy groniastej. Zatem bardzo ważne jest regularne badanie tego narządu i konsultacja z ginekologiem na temat metod łagodzenia dolegliwości okołomenopauzalnych. Na pewno wskazana jest przerwa w stosowaniu leku.

Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/66675/remifemin-tabletki/ulotka

Polecam inne nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie