Mela (anonim, 188.146.103.)
około 7 miesięcy temu, Świętokrzyskie

Co mam zrobić, jeśli córka powinna zażywać 100 mg leku Acesan, a nie jestem w stanie kupić leku?

Witam, córka jest po cewnikowaniu tętnic płucnych i ma zalecony acesan w dawce 100mg przez pół roku, jednak nawet dawkę 50mg ciężko dostać. Co robić w tej sytuacji?
Pozrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

HerzAss (anonim, 178.42.189.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Zarejestrowane dawki leku Acesan to 30 mg, 50 mg i 75 mg. Acesan w dawce 50 mg jest aktualnie rzeczywiście słabo dostępny w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1654/acesan-tabletki/apteki/w-polsce/?pvId=10015
Z tego, co widzę ważność pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla tej dawki wygasła pod koniec 2019 roku.

Acesan zawiera kwas acetylosalicylowy. Jeśli wymagana jest dawka 100 mg, to taką zawartość substancji czynnej posiada preparat Aspirin Cardio (dostępny w 84% aptek współpracujących z portalem):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7715/aspirin-cardio-tabletki-powlekane/apteki/w-swietokrzyskim
Ten preparat ma - podobnie jak Acesan - wskazania między innymi w zapobieganiu powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach.

Trudno mi powiedzieć, czy był jakiś konkretny powód dla zalecenia właśnie preparatu Acesa u Pani córki. W związku z problemami z nabyciem leku i kontynuacją terapii, proponuję porozumieć się z lekarzem co do możliwości stosowania Aspirin Cardio w dawce 100 mg jako zamiennika.