---
Wolne miejsce na Twoją kampanię:
Zamów

Abc (anonim, 83.4.202.) Fabryczna, Wrocław 5 lat temu

Czy jedzenie kwiatków dziurawca ma sens w celu uzyskania efektu przeciwdepresyjnego?

1Czy jedzenie świeżych/suszonych kwiatków dziurawca ma sens w celu uzyskania efektu antydepresyjnego? I wtedy ile takich kwiatków na dzień?rano czy wieczorem?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Powiadomienie email

Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Powiadomienie email GdziePoLek

Wybierz produkty i apteki:

Sugerowane produkty

Miejsce na Twój produkt

Twój produkt pasowałby tutaj?
Twój produkt pasowałby tutaj?

Skonfiguruj samodzielnie kampanię sponsorowanych produktów:

Sprawdź
Olga Sierpniowska

Olga Sierpniowska Farmaceutka

5 lat temu

Takie postępowanie nie jest uzasadnione i może mieć trudne do przewidzenia konsekwencje dla zdrowia. Przede wszystkim nie spożywa się całych kwiatostanów dziurawca. Wykorzystuje się przetwory z tej rośliny.

W zaburzeniach nastroju stosuje się suchy wyciąg z dziurawca uzyskany przez ekstrakcję alkoholem lub wyciąg alkoholowy ze świeżego ziela dziurawca. Poddawane są one standaryzacji na obecność substancji działających przeciwdepresyjnie.

Ziele dziurawca suszone stosowane jest natomiast w innym celu - w zaburzeniach trawiennych. Zioła do zaparzania można kupić w aptekach lub sklepach zielarskich. Niektórzy w tym celu zbierają i suszą surowiec pozyskany ze stanowisk naturalnych lub uprawiają dziurawiec we własnych ogrodach. Niektórzy zielarze na bazie dziurawca przygotowują także nalewki czy oleje, także do zastosowań zewnętrznych. Jednak przy braku doświadczenia w tym zakresie najlepiej skorzystać z gotowych produktów dostępnych w aptekach czy sklepach zielarskich:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/herba-hyperici Personel fachowy tych placówek doradzi, które produkty mają jakie zastosowanie i jak należy je dawkować.

Jeśli podejrzewa Pani/Pan u siebie depresję czy zaburzenia nastroju, to proszę na ten temat porozmawiać ze specjalistą. Są dostępne skuteczne leki oraz opcje niefarmakologiczne (psychoterapia). Więcej na ten temat: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły