Jola 42 (anonim, 37.47.153.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że podczas przyjmowania leku Triplixam pocę się, a przy prawidłowym ciśnieniu mój puls wynosi 110?

Dxiem dobry biore lek triplixam 5mg+1,25+5mg od trzech dni z powodu pogrubionej lewej komory serca. I mam pytanie czy to normalne ze cismienie mam w normie takie 116/80 gdzie mialam skaczace ale puls z kolei 110 czy ten puls moze byc taki po tym leku czy to inny powod. Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zdarza się, że niskie ciśnienie i podwyższony puls występują przy przyjmowaniu niektórych leków przeciwnadciśnieniowych, np. leku Triplixam.

Tętno to częstotliwość, z jaką kurczą się komory serca w określonej jednostce czasu. Ciśnienie tętnicze krwi określa zaś siłę nacisku, jaką przepływająca krew wywiera na ściany tętnic. Można więc śmiało powiedzieć, że puls i ciśnienie krwi są ze sobą połączone.

Jeżeli więc ciśnienie spada, np. na skutek stosowania leków przeciwnadciśnieniowych, mniejsza objętość krwi jest pompowana przez serce. W tej sytuacji organizm aktywuje wszystkie możliwe mechanizmy, które mają zapewnić prawidłowy przepływ krwi przez tkanki - wówczas mamy do czynienia z niskim ciśnieniem a wysokim pulsem. Stan ten należy omówić z lekarzem, bowiem jest to kwestia, która może występować podczas terapii przeciwnadciśnieniowej, jednak najlepiej, aby puls, podobnie jak ciśnienie, był w granicach normy.

Pocenie się także jest działaniem niepożądanym leku Triplixam i zgłasza je średnio 1 na 100 pacjentów przyjmujących ten preparat.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Wiktoria (anonim, 37.47.153.)
około 9 miesięcy temu

Dzien dobry.Czy nadmierne pocenie sie moze wystepowac po leku triplixam. Dziekuje