Magdalena (anonim, 89.186.7.) Lublin 4 lata temu

Czy lek Egzysta po kilku dniach stosowania może powodować otępienie i brak chęci do działania? Czy powinnam go odstawić?

Witam.
Czy lek Egzysta może powodować otępienie i brak chęci do działania. Biorę ten lek od kilku dni i czuję się odrealniona, nic mi się nie chcę, jestem śpiąca, mam wrażenie, że umarły we mnie wszelkie emocje i uczucia. Lekarz zapewniał, że to mnie rozrusza, a jest zupełnie odwrotnie. Biorę ten lek na lęki, które mnie męczą i właśnie na tzw. chęć do życia. Wcześniej brałam Sulipiryd i on faktycznie mnie aktywizował, ale pewne skutki uboczne sprawiły, że lekarz mi go zmienił na Egzystę. Nie wiem, czy to minie, czy lepiej odstawić lek.

1 odpowiedź, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Pierwsze efekty działania terapeutycznego leków zawierających pregabalinę - substancję czynną leku Egzysta - pojawiają się zwykle po 3-4 tygodniach regularnego stosowania, więc kilka dni przyjmowania to zdecydowanie za wcześnie, aby przesądzać o tym, że lek jest nie dla Pani lub wnioskować o jego odstawieniu.

Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii ale mogą pojawiać się także inne, wymienione przez Panią objawy, jak otępienie, dziwne samopoczucie, zmęczenie, brak chęci do działania, senność czy trudności w myśleniu. Zwykle objawy te są przejściowe i mijają wraz z rozpoczęciem działania leku.

Proszę opisane przez siebie objawy zgłosić lekarzowi. W wybranych przypadkach psychiatra może na początku leczenia dołączyć leki uspokajające i nasenne, jeśli istnieje szansa, że zmniejszą one odczuwane przez pacjenta działania niepożądane.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zalecam informacje, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły