Mis (anonim, 165.225.27.) Suwałki 4 lata temu

Czym zastąpić krem Cutibaza?

Witam pytanie jaki krem można zastosować zamiast kremu CutiBaza dziekuje pozdrawiam

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Cutibaza to krem półtłusty polecany do pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej. Preparat zapewnia natłuszczanie i nawilżenie skóry eliminujące objawy suchości, zmiękczenie i wygładzenie naskórka oraz ochronę skóry przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Preparatami, które można wykorzystać w pielęgnacji skóry tłustej zamiast krem Cutibaza są np.
- Dermosan: https://www.gdziepolek.pl/produkty/22956/dermosan-krem/apteki/w-polsce - Elo-Baza: https://www.gdziepolek.pl/produkty/26794/elo-baza-krem-lekki-krem/apteki/w-polsce - Nanobase: https://www.gdziepolek.pl/produkty/51503/nanobase-repair-krem/apteki/w-polsce

W przypadku alergii dobrym rozwiązaniem mogą być także maści recepturowe (sporządzane w aptece na podstawie recepty lekarskiej). Takie produkty zawierają minimalną (wskazaną w przepisie) ilość składników.

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała nam firma GlaxoSmithKline Cutibaza krem półtłusty nie będzie już produkowany. Powody tej decyzji pozostają po stronie producenta i nie zostały nam podane.

Przesyłam także wykaz innych preparatów, które mogą okazać się przydatne w pielęgnacji skóry suchej: https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-do-skory-suchej

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły