Piotr (anonim, 5.173.26.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lek będzie skuteczniejszy na ból szyi - Sirdalud czy Mydocalm?

Czy na ból szyi Sirdalud czy mydokalm

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Maris:
Takie połącznie nie jest wskazane, gdyż może prowadzić do wystąpienia szeregu działań niepożądanych, m.in. nadmierne spadki ciśnienia krwi, zawroty głowy, osłabienie, senność, zaburzenia koncentracji, trudności w wykonaniu zamierzonych ruchów.
Jeśli mimo wszystko lekarz zdecyduje o zastosowanie takiego połączenia, należy ściśle przestrzegać dawkowania ustalonego przez specjalistę.

Maris (anonim, 5.173.40.)
około 17 dni temu

Czy mozna łączyć egzyste i sirdalud

około 10 miesięcy temu

Zarówno w zakresie oficjalnych wskazań z charakterystyki produktu leczniczego, jaki i współczesnej wiedzy medycznej, preferowanym lekiem rozluźniającym mięśnie w zespołach bólowych grzbietu jest tyzanidyna . Oczywiście w leczeniu bólu często stosuje się leki off label (czyli poza oficjalnymi wskazaniami) np. pregabaline, duloksetyne, kwas alfa liponowy. Jednak tolperyzon rozważałbym dopiero w przypadku nietolerancji tyzanidyny. Warto przy tym wspomnieć że częstym działaniem ubocznym tyzanidyny jest senność, co można wykorzystać jako zaletę, stosując dawkowanie raz dziennie przed snem, i miareczkując dawkę leku.

Wszystko zależy, który z tych leków zalecił Panu lekarz na ból szyi. Przypominam, że oba preparaty wydawane są z przepisu lekarza i należy je stosować tylko za jego wyraźnym wskazaniem i w uzasadnionych przypadkach. Nie są to środki przeciwbólowe, lecz rozluźniające mięśnie i nie można ich stosować na własną rękę.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-miesni-i-stawow