Anna Dybikowska (anonim, 86.16.17.) Warszawa 4 lata temu

Jaki jest zamiennik leku Dermitopic w Wielkiej Brytanii?

Używam maści Dermitopic maść na łuszczycę. Mieszkam w UK i czy jest zamiennik tej maści?Wykwit łuszczycy mam od 3lat. Nie jestem w stanie w chwili obecnej lecieć do pl po żadne leki.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Na temat zamienników dostępnych za granicą najlepiej informować się bezpośrednio w lokalnej aptece. Personel fachowy może także odpowiedzieć, jakie są uwarunkowania prawne dotyczące możliwości wydania na receptę lub bez.

Dokumentacje podane przez producenta leku Dermitopic nie zawierają informacji, pod jaką nazwą handlową występuje w Wielkiej Brytanii ten lek. Portal GdziePoLek zrzesza apteki z Polski.

Najlepszym rozwiązaniem, jak wspomniałam na wstępie, będzie udanie się do apteki w Wielkiej Brytanii z karteczką, na której napisze Pani łacińską nazwę substancji czynnych leku Dermitopic wraz ze stosowaną dawką - takrolimus 0,1%. Nazwa taka będzie zrozumiała dla każdego farmaceuty.

Należy zapytać aptekarza, pod jaką nazwą handlową można otrzymać taki lek oraz czy potrzebna jest na niego recepta. Jeśli tak, może Pani udać się do lokalnego lekarza (nie wiem, jak w tej chwili funkcjonuje system zdrowotny w Wielkiej Brytanii oraz na jakich zasadach wydawane są leki, więc ciężko mi doradzić) i poprosić o wypisanie recepty na ten preparat.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-luszczyce - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-immunosupresyjne-obnizajace-odpornosc - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-przewozic-leki-za-granice

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły