Krystyna (anonim, 178.235.185.)
około roku temu, Działdowo

Czy mogę zakupić Acenocumarol WZF 1 mg, jeśli w aptekach nie ma dawki 4 mg?

Dzień dobry .Czy mogę otrzymać Acenocumarol wzf 1 mg gdy nie ma w Aptece 4 mg ? Receptę mam na 4 mg Ale skoro nigdzie nie ma 4 mg to chciałabym zakupić 1 mg

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli na recepcie miała Pani wypisany Acenocumarol WZF 4 mg 60 tabletek, powinna Pani otrzymać 240 tabletek dawki 1 mg, ponieważ jednorazowo przyjmuje Pani 4 tabletki.

Z uwagi na fakt, że lekarz zalecił Pani 60 porcji po 4 mg każda, wykorzystując tabletki o mocy 1 mg, na 60 porcji farmaceuta powinien, zgodnie z ordynacją lekarza, wydać Pani 240 tabletek (240: [4x1mg] = 60).

Jeśli otrzymałaby Pani tylko jedno opakowanie tabletek o mocy 1 mg, to leku wystarczyłoby Pani tylko na 15 porcji, czyli niezgodnie z tym, co zalecił lekarz.

Malgorzata (anonim, 188.117.175.)
około roku temu

Dzień dobry,
w połowie marca chciałam wykupić Acenocumarol WZF 4mg, okazało się, że jest niedostępny. Farmaceutka powiedziała, że może dać 1mg, ale tylko jedno opakowanie, ponieważ na recepcie było wypisane jedno opakowanie 4mg.
W kontekście Pani odpowiedzi, że Pani Krystyna powinna otrzymać 240 tabletek 1mg (czyli 4 opakowania) zamiast 60 tabl. 4 mg, czy to oznacza, że zostałam wprowadzona w błąd?

Tak, może Pani otrzymać w aptece Acenocumarol WZF 1 mg, jeśli na recepcie przepisana jest dawka 4 mg. Proszę jednak pamiętać, że jednorazowo należy przyjąć wtedy 4 tabletki. W aptece powinna Pani otrzymać 240 tabletek dawki 1 mg, co odpowiada 60 tabletkom o mocy 4 mg.

Acenocumarol WZF 4 mg jest lekiem refundowanym, natomiast Acenocumarol WZF 1 mg pełnopłatnym. Załączam link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie województwa warmińsko-mazurskiego:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1612/acenocumarol-wzf-tabletki/apteki/w-warminsko-mazurskim?pvId=83589

Na naszym portalu można sprawdzić dostępności wybranego środka aptecznego w dowolnej aptece w Polsce podłączonej pod nasz system, a następnie go zarezerwować i odebrać - leki na receptę po okazaniu tego dokumentu. Rezerwacja jest zwykle ważna do końca następnego dnia.

Z Działu Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej Grupy Polpharma napłynęło potwierdzenie, że produkt leczniczy Acenocumarol WZF 4 mg jest niedostępny z przyczyn technicznych.

Produkcja leku zostanie jednak wznowiona - zgodnie z przewidywaniami preparat ma powrócić do obrotu w II połowie kwietnia.

Podmiot odpowiedzialny ma świadomość klinicznego znaczenia leku Acenocumarol dla przebiegu leczenia pacjentów potrzebujących terapii przeciwzakrzepowej. Wyraził ubolewanie z powodu obecnej sytuacji i zapewnił, że dokłada wszelkich starań, aby lek wrócił do aptek jak najszybciej.

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/1612/acenocumarol-wzf-tabletki/apteki/w-polsce

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Acenocumarol", może Pani otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Jeśli w tej chwili nie może Pani kupić w aptece leku Acenocumarol WZF 4 mg, można skorzystać z jego zamiennika - leku Sintrom, który jest lepiej dostępny, ale nierefundowany:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71344/sintrom-tabletki/apteki/w-warminsko-mazurskim

lub poprosić lekarza o wypisanie recepty na lek z innym składem, ale o tym samym efekcie terapeutycznym. Można to zrobić, np. za pośrednictwem telekonsultacji:
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Acenocumarol WZF zawiera acenokumarol, który należy do leków przeciwzakrzepowych. Zmniejsza on zdolność krwi do krzepnięcia, przez co zapobiega tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych.
Acenocumarol WZF stosuje się w profilaktyce powikłań zakrzepowo-zatorowych i ich leczeniu.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwzakrzepowe
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow