Tola (anonim, 85.222.92.)
około 1 miesięcy temu, Lubuskie

Kiedy lek Systen 50 będzie dostępny w aptekach w Nowej Soli?

Mam receptę na system 50 ,jestem z nowej soli i nie mogę jej zrealizować kiedy można się spodziewać ich w aptekach nowosolskich

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Systen 50 zaczął się już pojawiać w aptekach połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76735/systen-50-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Nie jesteśmy w stanie udzielić naszym pacjentom informacji, kiedy dany lek będzie w określonej aptece w Polsce, ponieważ nikt tego nie wie. Producenci podają nam daty dostaw leków do hurtowni. Kiedy preparat tam dotrze, apteki mogą go zamawiać. Nie wszystkie apteki zamawiają z tych samych hurtowni. Każda apteka ma swoje placówki, z których przyjeżdżają dostawy leku.

Nie wiemy, do jakich hurtowni podłączone są apteki w Nowej Soli - apteki nie udzielają nam tak poufnych informacji. Nie jesteśmy w stanie zadzwonić do każdej hurtowni, których jest w Polsce kilkadziesiąt i zapytać, czy dany lek już do nich dotarł i ewentualnie, które apteki już go zamówiły. Nikt nam takich informacji nie udzieli.

Proszę pamiętać o pewnej poufności w przekazywanych informacjach. Są określone dane, które można udostępniać, a są też takie, które są sprawami prywatnymi i których nie da się przewidzieć i napisać na forum.

Producent nie wie, czy dana apteka, chociażby w Nowej Soli, będzie chciała dany lek zamówić, czy ma na niego popyt.
Proszę spojrzeć na sprawę realnie - nie jest to możliwe, aby firma produkująca lek podawała nam dane, w której aptece kiedy będzie dany preparat. W Polsce są tysiące aptek i podanie takich danych nie jest absolutnie możliwe.