murzyn (anonim, 37.248.159.)
około roku temu, Bronowice, Kraków

Czy w Polsce można dostać leki Jinarc lub Samsca?

Bardzo proszę o informację gdzie w kraju mogę dostać lek o nazwie Jinarc lub Samsca. Jaka jest cena tego leku.
Za informację będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jak udało mi się ustalić - leki Jinarc i Samsca nadal nie są dystrybuowane na rynek polski. Nie ma również planów ponownego ich wdrożenia.

Ania (anonim, 37.225.38.)
około miesiąca temu

Dzień dobry,
Czy coś zmieniło się w sprawie tego leku przez rok? Będę wdzięczna za odpowiedź

Ponowiłam już zapytanie do japońskiego producenta. Jak tylko uzyskam odpowiedź, zostanie ona zamieszczona pod tym postem oraz na stronach produktów.

Piotr (anonim, 37.248.217.)
około 2 miesięcy temu

Czy coś się zmieniło w tej kwestii przez rok?

Jak można przeczytać poniżej, z działu informacji medycznej firmy Otsuka napłynęła odpowiedź, że leki Jinarc i Samsca nie są dystrybuowane na rynek polski. Nie należy się szybko spodziewać zmiany tej sytuacji. Niemniej zachęcam do śledzenia naszego forum - jeśli pojawią się jakieś nowe informacje, to pojawią się dodatkowe wpisy.

GF (anonim, 37.30.23.)
około roku temu

Też mnie to interesuje. Pozdrawiam

Z działu informacji medycznej firmy Otsuka napłynęła odpowiedź, że leki Jinarc i Samsca nie są dystrybuowane na rynek polski.

Oba leki - Jinarc i Samsca - zawierają tolwaptan, który jest antagonistą receptora wazopresyny 2. Jinarc jest lekiem wskazanym w leczeniu osób dorosłych z dziedziczną postacią zwyrodnienia wielotorbielowatego nerek. Samsca jest wskazany do leczenia zbyt małego stężenia sodu we krwi u osób cierpiących na nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego.

Oba leki są zarejestrowane w Polsce, natomiast jest to rejestracja tak zwana centralna, czyli ogólnoeuropejska. Nie oznacza to automatycznie dostępności i wprowadzenia do obrotu w każdym kraju wspólnoty. Apteki współpracujące z GdziePoLek nie posiadają żadnego z tych leków:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/89018/jinarc-tabletki/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/68836/samsca-tabletki/apteki/w-polsce
W związku z brakiem historii dostępności dla tych leków, nie mamy także informacji o ich cenach, jednak na podstawie innych źródeł wydaje się, że koszt zakupu jest bardzo duży.

Przesłałam zapytanie do podmiotu odpowiedzialnego za te produkty o ich dostępność na rynku polskim. Jeśli napłynie odpowiedź, to pojawi się ona dodatkowo w tym wątku.