Elvis (anonim, 37.248.163.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy po 2 tabletkach leku Recigar może wystąpić ból brzucha i klatki piersiowej? Kiedy te objawy miną?

Czy po wzięciu 2 tabletek i przerwaniu terapii , i wystąpieniu bólu w klTce piersiowej bólu brzucha jest to moLiwe i kiedy moga ustąpić objawy

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Megi (anonim, 159.205.243.)
około 5 miesięcy temu

Mam to samo zblkizam sie do końca ale bol klatki jest duzy

Każdy lek może spowodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Recigar może spowodować ból brzucha oraz zmiany ciśnienia tętniczego. Nie ma informacji, aby mógł powodować ból w klatce piersiowej, natomiast może on spowodować zarówno zwolnienie, jak i przyspieszenie pracy serca. Leku nie należy stosować u pacjentów po zawale, z zaburzeniami pracy i rytmu serca.

Jeśli odczuwa Pan ból klatki piersiowej, to nie można wykluczyć zdarzenia sercowego, zwłaszcza, jeśli wcześniej takie objawy nie występowały i nie były diagnozowane. W takim przypadku, jeśli dolegliwość nie ustępuje, proponowałabym udać się do swojego lekarza rodzinnego na podstawowe badanie. Przypuszczam, że w przypadku podejrzenia bólu sercowego będzie możliwość szybkiej wizyty.

Warto nadmienić, że działania niepożądane mogą być one również wynikiem zaprzestania palenia tytoniu (objawy odstawienia), a nie przyjmowania leku Recigar. Na ten temat nie ma jednak informacji w Pana wpisie. Przypuszczam jednak, że po jedynie 2 tabletkach Recigar nie zaprzestał Pan palenia.

Maksymalne stężenie leku osiągane jest po niecałej godzinie. Większość podanej dawki ulega wydaleniu w postaci niezmienionej z moczem w ciągu 24 godzin.

Załączam nasze materiały na temat działań niepożądanych i potrzeby ich zgłaszania:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
oraz materiały na temat leku Recigar:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/ulotka