Patka11 (anonim, 37.201.7.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy miesiąc po porodzie można zażywać lek Mysimba?

Czy miesiąc po porodzie można brać Masimbe. Nie karmie piersią. Proszę o odpowiedź?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 1 miesięcy temu

Rozumiem, że chodzi o lek Mysimba. Jest to lek, który można stosować wyłącznie z przepisu lekarza. O jego ewentualnym zażywaniu decyzję może podjąć jedynie lekarz.

Jest Pani miesiąc po porodzie, czyli okres późnego połogu jeszcze się nie zakończył. Sugeruję aby najpierw skontaktowała się Pani z lekarzem ginekologiem. Lekarz specjalista oceni Pani stan zdrowia i pomoże podjąć decyzję o ewentualnym stosowaniu leku Mysimba.

Należy pamiętać, że jak każdy lek, Mysimba może wywoływać różne działania niepożądane. Wśród nich bardzo często, czyli u więcej niż u jednej kobiety na 10 pojawiają się bóle głowy, bezsenność, lęki, a także bóle brzucha i zaparcia. Proszę się zastanowić, czy czuje się Pani na siłach aby zmierzyć się z tymi problemami w tak specyficznym czasie jakim jest okres późnego połogu. Ostatecznie decyzję i tak powinien podjąć Pani lekarz.

Osobiście uważam, że po porodzie organizm musi mieć czas na regeneracje. Na początku zalecałabym także rozmowę z dietetykiem i stopniowe wprowadzanie aktywności fizycznej.

Mysimba jest lekiem wspomagającym odchudzanie. Zawiera dwie substancje aktywne - bupropion i naltrekson. Na świecie, w tym w Polsce, substancje te od wielu lat są stosowane w monoterapii w innych wskazaniach. W tym połączeniu lek występuje na rynku europejski dopiero od kilku lat.

Załączam ulotkę leku i link umożliwiający sprawdzenie dostępności leku w aptekach:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/apteki/w-polsce

Pomocne będą także poniższe artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/otylosc-i-nadwaga
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-odchudzanie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza