---Cicalfate+ - pytania

Madzia_84 (anonim, 188.223.74.) Warszawa 4 lata temu

Czy u mojej córki infekcja na pewno przeminie, tak jak powiedział lekarz?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące mojej córeczki, która ma skończone 6 lat, moja córcia miała przez 6 tyg. kaszel taki szczekający dosyć silny, w 4 tyg byłam u lekarza powiedział ze ma czyste płuca i kaszel może trwać do 8 tyg wspomnę jeszcze, ze mieszkamy w Anglii po 6 tyg kaszel zaczął znikać ale czasami dziecko jeszcze kaszlalo, i w końcu zaczęła narzekać na ból gardła, migdałki jej się bardzo powiększyły nigdy tak nie miała i jak sprawdzałam sa czerwone nie widzę białego nalotu, od niedzieli do wtorku miała temperature ponad 38 stopni, dziś już jej temperatura znikła, wczoraj byłam u lekarza stwierdził, ze to virus, ale martwię się, bo córka ma słaby apetyt ciężko jej się połyka jedzenie, bardzo długo je,a w nocy bardzo zle śpi, przez te powiększone migdałki, chrapie oddycha buzia i czasami ma krótkotrwały bezdech, nigdy tak nie miała, boje się czy to napewno minie? czy migdałki zmaleją? A może lekarz postawił zła diagnozę i to bakteria mam różne myśli, jak długo trzeba czekac na zmiejszenie tych migdałków, wspomnę jeszcze, ze córcia również zgrzyta zębami podczas snu i przerzuca się ciagle z jednego boku na drugi, proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje.

8 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Krem barierowy na otarcia, uszkodzenia, czy pieluszkowe odparzenie skóry.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Madzia_84 (anonim, 188.223.74.) 4 lata temu

Jeszcze w sumie dodam, ze okazało się dzisiaj, ze córcia ma zapalenie dziąsła, mąż pomaga myć jej zabki na wieczor ,a ja rano możliwe,ze któreś z nas nie robiło to dokładnie, a może za mocno sama nie wiem, Amelcia dostała od dentysty antybiotyk amoxicillin sugar free suspension, który ma zażywać przez 5 dni myśli Pani, ze ta infekcja bakteryjna mogła spowodować problemy z migdałkami ?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Zachęcam do korzystania z naszego forum. Życzę córeczce dużo zdrowia.

Madzia_84 (anonim, 188.223.74.) 4 lata temu

Dziękuje za szybka odpowiedz, pozdrawiam.

Madzia_84 (anonim, 188.223.74.) 4 lata temu

Dziękuje za szybka odpowiedz, pozdrawiam.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

W przypadku wirusowego zapalenia migdałków stosuje się przede wszystkim leczenie objawowe, podając preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne (ogólne i miejscowe), które można łączyć z leczeniem miejscowym środkami łagodzącymi i ułatwiającymi połykanie czy odkażającymi gardło.

Dziecko powinno mieć stworzone warunki do zdrowienia - odpoczynek, dobrej jakości posiłki o odpowiedniej konsystencji i temperaturze (aby nie drażnić gardła), płyny do picia.

Madzia_84 (anonim, 188.223.74.) 4 lata temu

A jeśli to jest faktycznie virus nie bakteria to jak prawidłowo leczyć te powiększone czerwone migdałki ?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Rozumiem, że zamartwia się Pani o zdrowie córeczki, jednak obawiam się, że nie jestem w stanie korespondencyjnie postawić lub zweryfikować diagnozy (należy to do kompetencji lekarza), odpowiedzieć czy migdałki zmaleją i kiedy, ani zapewnić, że opisane dolegliwości na pewno miną.

Mogę jedynie doradzić, iż w przypadku braku zaufania do diagnozy lekarskiej można udać się do innego specjalisty (na przykład otolaryngologa, innego pediatry). Warto być może zapytać o możliwość wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych, które pomogłyby zweryfikować rodzaj infekcji i dobrać odpowiednie leczenie.

Powiększony migdał jest efektem stanu zapalnego lub/i infekcji, sprawia, że oddychanie przez nos, ale także jedzenie staje się trudne. Trudności z oddychaniem mogą prowadzić także do bezdechów podczas snu. Prawidłowe leczenie choroby podstawowej w większości przypadków powoduje, że migdałki wracają do poprzednich rozmiarów. W wyjątkowych przypadkach migdałki są stale przerośnięte, co wymaga interwencji zabiegowej.

Załączam nasze opracowania, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-bezstresowo-podac-lek-dziecku https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach https://www.gdziepolek.pl/tematy/bol-i-goraczka-u-dziecka https://www.gdziepolek.pl/tematy/dziecko

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły