Iza (anonim, 178.37.243.) Polska 4 lata temu

Kiedy lek Auroxetyn 25 mg będzie dostępny?

Co się dzieje z lekiem Auroxetyn 25 mg? Dlaczego nie można go kupić w Warszawie. Czy lek będzie dostępny w najbliższym czasie?

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Auroxetyn 25 mg - przewidywany termin dostawy do Polski przypada na ten tydzień. Lek w aptekach pojawi się mniej więcej w połowie marca.

Jego dostępność można będzie śledzić przy pomocy następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98993/auroxetyn-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=246859

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Otrzymałam odpowiedź od firmy Aurovitas, iż przewidywany termin dostaw leku Auroxetyn to koniec lutego 2020. Jest ta data orientacyjna i może ulec zmianie.

Hanka (anonim, 91.189.60.) 4 lata temu

Czy ma Pani jakieś nowe wieści na temat dostępności leku? Strattera też coraz słabiej dostępna...

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Na chwilę obecną nie udało mi się uzyskać odpowiedzi od firmy Aurovitas - podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Auroxetyn, czym są spowodowane braki preparatu oraz na kiedy planowane są dostawy.
Ponowiłam kontakt, więc jeśli otrzymam odpowiedź, dodam kolejny wpis w tym wątku.

Na chwilę obecną żadna apteka w Polsce połączona z naszym systemem nie deklaruje dostępności leku Auroxetyn 25 mg: https://www.gdziepolek.pl/produkty/98993/auroxetyn-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=246859

W takiej sytuacji można skorzystać z zamiennika - leku Strattera 25 mg, który jest lepiej dostępny, ale droższy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/74979/strattera-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=88673

Od stycznia 2020 roku refundowane są kolejne odpowiedniki leku oryginalnego Strattera - Konaten i Atomoxetine NeuroPharma, także w dawce 25 mg.: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/99973/konaten-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=248844

Mimo iż lek Konaten jest słabo dostępny, a Atomoxetine NeuroPharma jeszcze w ogóle nie ma, wystąpienie producenta z wnioskiem o objęcie refundacją świadczy o zamiarze realizacji dostaw. W niektórych przypadkach lek może nie być "na półce" i trzeba poprosić o jego zamówienie w hurtowni personel apteki.

Auroxetyn i Strattera zawierają atomoksetynę i są stosowane w leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Leki te zwiększają stężenie noradrenaliny w mózgu: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/98993/auroxetyn-kapsulki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/74979/strattera-kapsulki/ulotka

Załączam nasz artykuł na temat leczenia ADHD: https://www.gdziepolek.pl/tematy/adhd-choroba-czy-wymysl

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły