---OMNi-BiOTiC Panda - pytania

492bdbw (anonim, 188.147.13.) Warszawa 30 dni temu

Czy po negatywnych testach 51 dnia od stosunku można z całą pewnością wykluczyć ciążę?
13,00 zł

Dzień dobry. Od ostatniego stosunku minęło 51 dni. Zrobiłam dzis dwa testy z porannego moczu i wyszły negatywne. Wcześnie testy robiłam 40 i 43 dnia. Również negatywne. A jeszcze wczesniej przeprowadziłam wiele innych testów, może ponad 20 nawet. Także negatywne. Między 43 a 51 dniem nie robiłam testów gdyż dostałam okresu. To znaczy mam nadzieję że okresu bo naczytalam się na internecie jakichś rzeczy o krwawieniu implantacyjnym i jakichś krwawieniach podczas ciąży. To moje krwawienie wyglądało tak jak zawsze mam okres. Kolor taki sam, trwało 6 dni a tyle okres u mnie trwa zazwyczaj, intensywnosc taka sama i byly obecne skrzepy. Moje pytanie brzmi czy po negatywnych testach 51 dnia od stosunku można z całą pewnością wykluczyć ciążę? I czy to moje krwawienie to może być okres bo był taki sam jak zazwyczaj mam. Czy możliwe żeby 6 dniowe krwawienie ze skrzepami i z intensywnością okresu pojawiło się na takim etapie ewentualnej ciąży?

7 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

28 dni temu

Do @12345:

Tak, wówczas również może Pani wykluczyć ciążę. Jest dużo więcej potencjalnych przyczyn opóźnienia/braku miesiączki poza ciążą.

Załączam pomocny artykuł: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

12345 (anonim, 188.147.13.) 28 dni temu

A zakładając teoretycznie w mojej sytuacji że ten okres jednak by sie nie pojawił to czy przeprowadzone testy jak w sytuacji mojej opisane czyli ponad 20 testów z porannego moczu w tym ostatnie 40,43 i 51 dni od stosunku. Testy czułe różnych firm. Nadal taka sytuacją pozwalałaby wykluczyć z pewnością ciążę?

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

28 dni temu

Do @12345:

Może Pani jak najbardziej wykluczyć ciążę, nie ma potrzeby wykonywania kolejnych testów ciążowych. Wszystkie podane przez Panią informacje wskazują na brak ciąży.

12345 (anonim, 188.147.13.) 28 dni temu

Zatem gdy wystąpił okres (prawdopodony), braku objawów ciąży oraz przeprowadzenia dużej ilości testów z porannego moczu w tym ostatnich 51 dnia po stosunku i uzyskaniu wyników negatywnych można z całą pewnością wykluczyć ciążę?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

29 dni temu

Do @12345:

Można wykluczyć ciążę. Nie ma potrzeby powtarzać testów ciążowych.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

29 dni temu

Tak, na podstawie powyższych informacji, można wykluczyć ryzyko ciąży.

Przeprowadzone testy ciążowe, w tym dwa testy z porannego moczu 51 dni po stosunku, dały wyniki negatywne. Testy ciążowe są bardzo czułe i zazwyczaj wykrywają ciążę już po kilku dniach od zapłodnienia. Negatywne wyniki testów w tak długim okresie od stosunku są silnym wskaźnikiem braku ciąży.

Opisane przez Panią krwawienie menstruacyjne miało cechy typowego okresu – trwało 6 dni, miało normalną intensywność i skrzepy. Krwawienie implantacyjne jest zazwyczaj krótsze, mniej intensywne i nie zawiera skrzepów. Ponadto, krwawienie w czasie ciąży, jeśli występuje, jest zazwyczaj inne niż normalna menstruacja.

Jeśli mimo wszystko ta sytuacja wzbudza u Pani wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który może udzielić bardziej spersonalizowanych porad. Jeśli nie ma Pani możliwości skorzystania z wizyty stacjonarnej, załączam link do teleporady online:

https://www.gdzi epolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

12345 (anonim, 188.147.13.) 30 dni temu

I czy można definitywnie wykluczyć ciążę ? I czy jest sens robić następne testy ciążowe?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację