Maddie  (anonim, 89.64.33.) Warszawa 31 dni temu

Czy mogłam się zarazić wirusem HIV lub WZW, jeżeli trzymałam w brudnych rękach fiolki ze szczepionką?
9,99 zł

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym miałam wykonywaną szczepionkę, oczekując na szczepionkę czekałam wśród innych pacjentów oczekujących na konsultacje do lekarza zajmującego się chorobami zakaźnymi, w pewnym momencie przesunęłam się także na miejsce osoby, która wstała i trzymała wcześniej ręce na ławce i sama zrobiłam to samo, więc mogłam mieć kontakt z treściami, które mogła mieć na ręce (jeśli np była w toalecie i nie umyła rąk bądź przetarła oko itd), następnie weszłam do gabinetu na szczepienie i pielęgniarka dała mi do rąk igły w opakowaniu oraz fiolki z płynem do wstrzyknięcia, następnie powiedziała żebym lekko zacisnęła ręce, po chwili wyjaśniła, że to po to aby płyn nie był taki zimny, przez co nieprzyjemny przy wstrzykiwaniu. Następnie wzięła ode mnie te właśnie rzeczy, które były całe w zarazkach z moich rąk, a potencjalnie także innych ludzi z korytarza, którzy przyszli ewidentnie z chorobami zakaźnymi i przy ich użyciu podała mi obie dawki szczepionki. Czy w takim przypadku, skoro dotknęłam nawet tej gumki, przez którą później przebijała się igła aby pobrać preparat i zrobiła mi wstrzyknięcia domięśniowo mam możliwość zarażenia się HIV lub wirusem zapalenia wątroby typu C oraz A? Jak szybko mogę wykonać wiarygodne testy w celu diagnozy tych chorob?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

30 dni temu

Nie ma możliwości zarażenia się wirusem HIV lub WZW C w sposób opisany w pytaniu. Do zakażenia wspomnianymi wirusami dochodzi poprzez kontakt z krwią osoby chorej w przypadku przerwania ciągłości tkanek, również na drodze kontaktów seksualnych lub kontaktu z przedmiotami zanieczyszczonymi krwią chorego. Pani opis nie wskazuje na ryzyko zaistnienia realnego zagrożenia infekcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, może się Pani zgłosić na konsultację do lekarza lub pielęgniarki, która wykonywała szczepienie (być może inni pacjenci również oczekiwali w tym celu w kolejce). Układ odpornościowy zdrowego człowieka zwykle nie ma problemów, żeby poradzić sobie z niewielką ilością drobnoustrojów przenikających do jego wnętrza.

Na naszej stronie istnieje możliwość zamówienia teleporady u lekarza - można skorzystać z takiej możliwości, jeżeli nadal będzie się Pani niepokoić o swoje zdrowie:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Polecam artykuły:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-hiv-i-aids

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zoltaczka-i-wirusowe-zapalenie-watroby-wzw

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły