Joanna  (anonim, 31.61.182.) Warszawa 18 miesięcy temu

Czy apteczny test na HIV do zrobienia w domu jest wiarygodny?

Dzień dobry,
Chciałabym zapytac o domowy test na hiv z apteki (np. Insti) . Czy wynik ujemny tego testu jest wiarygodny i nie trzeba pogłębiać diagnostyki, jeśli został wykonany po 3 miesiącach od ryzyka i zgodnie z instrukcja? Pozdrawiam

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

8 miesięcy temu

Badania wykazały, że test INSTI HIV cechuje się czułością na poziomie 99,8-100% oraz swoistością na poziomie 99,5-99,8%.

Aktualnie w aptekach dostępne są domowe testy na HIV, np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/114944/test-na-hiv-do-samokontroli-simplitude-byme-domowy-test/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/110482/test-na-hiv-do-samokontroli-insti-domowy-test/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/119239/test-na-hiv-do-samokontroli-panbio-hiv-self-test-test/apteki

Na naszym portalu można porównać ich ceny w różnych aptekach internetowych i zamówić z dostawą do domu lub odbiorem w wybranej aptece.

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź czy Białystok produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

Więcej o domowych testach na choroby weneryczne można przeczytać tutaj: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/testy-na-choroby-weneryczne

Aleksandra Berdys Farmaceuta

18 miesięcy temu

Jeśli chodzi o test na HIV do samokontroli Insti

https://www.gdziepolek.pl/produkty/110482/test-na-hiv-do-samokontroli-insti-test/apteki/

Producent informuje, że: "Szeroko zakrojone badania wykazały, że przy prawidłowym wykonaniu test jest wyjątkowo dokładny. Dokładność testów medycznych jest zwykle opisana w kategoriach czułości (stosunek wszystkich prawidłowych wyników pozytywnych i fałszywie negatywnych) i swoistości (stosunek wszystkich wyników prawdziwie negatywnych do sumy prawdziwie negatywnych i fałszywie pozytywnych). Badania wykazały, że test INSTI HIV cechuje się czułością na poziomie 99,8-100% oraz swoistością na poziomie 99,5-99,8%."

Zatem, jest to test bardzo dokładny, jednak należy pamiętać, iż powinno się go wykonać nie wcześniej niż 21-22 dni po ewentualnym zakażeniu. Ponieważ w przypadku wirusa HIV czas wytwarzania przeciwciał od momentu zakażenia to nawet 3 miesiące - dla pewności warto powtórzyć test po 3 miesiącach.

W mojej ocenie należy powtórzyć test po 3 miesiącach i wtedy będzie można wykluczyć ewentualne zakażenie.

Więcej o HIV tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-warto-wiedziec-o-hiv-i-aids

Testy na Hiv można dokonać również bezpłatnie, bez skierowania i anonimowo w w jednym z punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD). Wynik jest gotowy do odebrania – w zależności od punktu – nazajutrz lub po kilku dniach.

O tym, gdzie znajdują się takie punkty tutaj: https://aids.gov.pl/pkd/

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły