Elfrid (anonim, 31.60.92.)
około 6 miesięcy temu, Wrocław

Dlaczego leku Medikient 20 mg brakuje w aptekach?

Witam.
Czy jest Państwu wiadome czemu lek Medikinet 20mg (zwykły) przestał być dostępny w hurtowniach? Czy jest jakaś informacja od producenta w tym zakresie? Czy jest to sytuacja przejściowa czy producent zrezygnował z produkowania leku w tej dawce?
Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za tę informację i zachęcamy do śledzenia dostępności. Jeśli lek trafił do hurtowni w aptekach powinien pojawić się niebawem.

Ludka (anonim, 83.10.85.)
około 5 miesięcy temu

Medikinet 20mg jest już dostępny w hurtowniach.

Nasza redakcyjna koleżanka, która mieszka w Niemczech kontaktowała się bezpośrednio z firmą Medice Arzneimittel Pütter i otrzymała informację, że "ktoś się z nią w sprawie dostępności skontaktuje". Na razie ta informacja zwrotna nie napłynęła.

Grzegorz (anonim, 86.111.118.)
około 5 miesięcy temu

Witam.
Czy wiadomo już kiedy Medikinet będzie dostępny?

Podmiotem odpowiedzialnym za lek Medikinet jest Medice Arzneimittel Pütter z siedzibą w Niemczech. Wysłałam do tego podmiotu zapytanie o dostępność. Jeśli napłynie odpowiedź, to niezwłocznie ją Państwu przekażemy. Proszę jednak pamiętać, że jeśli producent nie ma woli, aby informację przekazać, to nawet wielokrotne monity mailowo-telefoniczne niestety tego nie zmienią.

elfrid (anonim, 90.156.12.)
około 6 miesięcy temu

A czy można uzyskać jakąś oficjalną informację od producenta kiedy Medikinet zwykły znowu będzie normalnie dostępny / i czy w ogóle?

Apteki nie mogą pomiędzy sobą odsprzedawać leków, ponieważ jest to prawnie zakazane. Wyjątek stanowią tak zwane "przesunięcia międzymagazynowe" w obrębie jednego podmiotu (np. sieci aptek działających w ramach jednego numeru NIP). O możliwość dokonania takiej operacji należałoby się dowiadywać bezpośrednio w aptece, która lek posiada na stanie.

Pawek (anonim, 95.160.159.)
około 6 miesięcy temu

Pani Katarzyna napisała, że lek jest dostępny w 22 aptekach w Polsce.
Czy istnieje system wymiany leków między aptekami, żeby apteka, w której ten lek jest dostępny (156 km ode mnie) przesłała go na mój koszt do apteki, którą mam obok domu?

Q (anonim, 89.187.249.)
około 6 miesięcy temu

Witam, ja również przyłączam się do pytania i czekam na informacje o odp że strony producenta. Pozdrawiam

Elfrid (anonim, 90.156.12.)
około 6 miesięcy temu

Czy udało się coś Państwu ustalić u producenta leku?

Elfrid (anonim, 31.60.92.)
około 6 miesięcy temu

Będę wdzięczny za informację. W kilku aptekach usłyszałem, że lek nie jest dostępny w hurtowniach. Zwykle nie było z tym problemu, to chyba pierwsza taka sytuacja od dwóch lat.

Aktualnie nie mamy żadnej informacji w tym temacie, jednak w dniu jutrzejszym skontaktujemy się z producentem leku Medikinet 20 mg. Kiedy otrzymamy odpowiedź, dodatkowy wpis pojawi się w tym wątku.

Na chwilę obecną Medikinet 20 mg jest dostępny w 22 aptekach w Polsce połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47472/medikinet-20-mg-tabletki/apteki/w-polsce

Medikinet jest lekiem stosowanym w terapii nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Substancją czynną preparatu jest metylfenidat.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/47472/medikinet-20-mg-tabletki/ulotka

oraz artykuł, który może okazać się przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach