---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

Mila (anonim, 31.0.123.) Warszawa 9 miesięcy temu

Dlaczego przyjmowanie leku Levetiracetam Accord 500mg jest dopuszczalne w ciąży, ale karmić piersią już nie można?

Witam
Mam pytanie odnośnie przyjmowania leku Levetiracetam Accord 500mg. Lek przyjmuje od stycznia tego roku po jednorazowym epizodzie padaczki.Obecnie jestem w ciąży i lek jest podobno bezpieczny dla maleństwa,ale karmić piersią już nie można :( Bardzo proszę o informacje dlaczego w ciąży jest ok,ale karmienie piersią odpada?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Mila (anonim, 31.0.123.) 8 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozrawiam serdecznie.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

8 miesięcy temu

Lewetiracetam przenika do mleka kobiecego i z tego względu, karmienie piersią nie jest zalecane (co nie oznacza, że bezwzględnie nie wolno karmić piersią).

Jeżeli konieczne jest leczenie Lewetiracetamem podczas karmienia piersią, należy uwzględniając znaczenie karmienia piersią, rozważyć stosunek korzyści do ryzyka w porozumieniu z lekarzem.

Lewetiracetam przenika do mleka kobiecego w niewielkich ilościach, znacznie mniejszych niż dawki stosowane u noworodków i niemowląt. Wg aktualnego piśmiennictwa medycznego stężenia leku w surowicy u niemowląt były 5-7 razy niższe niż stężenia u matki i znajdowały się poniżej zakresu referencyjnego stosowanego w leczeniu.

Warto też przestrzegać kilku podstawowych zasad podczas przyjmowania leków w okresie karmienia piersią:

Jeśli przyjmuje Pani Lewetiracetam raz dziennie, należy wziąć go na początku najdłuższego okresu snu dziecka, tj. po karmieniu przed snem.

Jeśli przyjmuje Pani lek więcej niż raz dziennie, to należy poczekać do momentu karmienia piersią i zażyć lek tuż po karmieniu. W ten sposób poziomy leku będą najniższe podczas karmienia piersią.

Za pośrednictwem serwisu gdziepolek.pl można sprawdzić dostępność leku Lewetiracetam i zarezerwować go w wybranej aptece:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/43265/levetiracetam-accord-tabletki-powlekane/apteki

Załączam materiały, które mogą okazać się interesujące oraz informacje o możliwości skorzystania z telekonsultacji: https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-a-karmienie-piersia

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-padaczke

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-po-pierwszym-ataku-padaczki

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły