Kamcia 1.08 (anonim, 83.28.120.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy trzytygodniowe plamienie w czasie stosowania tabletek VIbin jest normalnym objawem?

Witam . Chciałam się zapytać czy jeśli biorę tabletki Vibin już trzeci tydzień i trzeci tydzień krwawie czy to jest normalne czy powinnam zgłosić się do swojego ginekologa aby zmienił na inne

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Vibin to doustny środek antykoncepcyjny zawierający w swym składzie syntetyczne pochodne żeńskich hormonów płciowych w zwiększonej dawce (drospirenon i etynyloestradiol), które hamują owulację i zmieniają warunki błony śluzowej macicy, co zapobiega zapłodnieniu.

Lek składa się z 21 żółtych tabletek zawierających obie substancje czynne (wszystkie tabletki zawierają taką samą dawkę hormonów) oraz 7 białych tabletek placebo bez substancji czynnej, podczas przyjmowania których powinna wystąpić miesiączka.
Krwawienia mogą się pojawić zwłaszcza podczas pierwszych 3 cykli zażywania tabletek, gdyż w tym okresie organizm dopasowuje się jeszcze do stosowanych hormonów.

Jeżeli krwawienie śródcykliczne (czyli występujące przed rozpoczęciem przyjmowania białych tabletek placebo) jest szczególnie obfite, powtarza się wielokrotnie, trwa dłużej niż zwykle lub też wystąpiło później niż w pierwszych 3 miesiącach zażywania tabletek Vibin, należy jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem. Przeprowadzi on odpowiednią diagnostykę w kierunku tego, co mogłoby być przyczyną takiego stanu.

Odsyłam do ulotki leku Vibin:
-https://www.gdziepolek.pl/produkty/82280/vibin-tabletki-powlekane/ulotka

Lista leków, które mogą zaburzać działanie antykoncepcji, znajduje się w poniższym artykule artykule, którego lekturę serdecznie polecam:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

W razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.