← powrót do głównej strony opinii i pytań

Piotr (anonim, 5.173.96.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy lek Recigar mogą stosować osoby po operacji wszczepienia bajpasów?

Czy lek mogą stosowac ludzie po wszczepieniu bajpasuw

Sam fakt, że przeszedł Pan operację wszczepienia bajpasów nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do stosowania leku Recigar, natomiast powody, dla których taki zabieg został przeprowadzony mogą wymagać ostrożności lub odstąpienia od przyjmowania tego preparatu.

Wszczepienie bajpasów dokonywane jest w celu ominięcia zwężonego naczynia krwionośnego w sercu - wykonuje się ją między innymi w niektórych przypadkach zawału serca i zaawansowanej chorobie wieńcowej.

Preparat może, chociaż nie musi powodować przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca oraz zwyżki ciśnienia tętniczego. Dlatego stosowanie leku Recigar może być niewskazane lub może wymagać stosowania z ostrożnością, jeśli pacjent ma chorobę niedokrwienną serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę tętnic i inne choroby obwodowe naczyń krwionośnych. Na temat możliwości i bezpieczeństwa w Pana przypadku powinien się wypowiedzieć kardiolog. Niewątpliwie korzyść z porzucenia palenia papierosów w przypadku chorób układu krążenia może być znacząca. co powinno także być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Recigar tabletki zawiera substancję czynną cytyzynę, która jest stosowana w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Działa ona podobnie do nikotyny i łagodzi objawy odstawienia palenia. Pomaga odzwyczaić się od palenia papierosów. Załączam informacje o tym leku oraz nasz artykuł na temat rzucania palenia:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-skutecznie-rzucic-palenie