Trwa rekrutacja do VI edycji Liderów Ochrony Zdrowia

W tym roku Fundacja im. Lesława A. Pagi organizuje VI edycję projektu Liderzy Ochrony Zdrowia. Jeśli nie masz ukończonych 27 lat i chcesz aktywnie uczestniczyć w zmianach polskiej ochrony zdrowia - masz szansę zostać jednym z 30 stypendystów Fundacji. Czas na złożenie aplikacji jest tylko do 30 lipca.

Liderzy Ochrony Zdrowia to projekt, który ma na celu kształcenie najlepszej kadry managerskiej w ochronie zdrowia. Prawie 2 miesiące weekendowych spotkań na Giełdzie Papierów Wartościowych, a później interesujący staż pod okiem specjalistów i ekspertów rynku usług medycznych, farmaceutycznych i nowych technologii to niebywała okazja, by podwyższyć swoje umiejętności i rozszerzyć horyzonty.

Ze względu na misję i cele projektu oraz nasze prywatne doświadczenia (część zespołu GdziePoLek to stypendyści poprzednich edycji) - cieszymy się, że możemy podzielić się swoim doświadczeniem i objąć VI edycję Liderów Ochrony Zdrowia Patronatem Wspierającym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu Liderzy Ochrony Zdrowia

Zachęcamy do udziału!

Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Koronawirus - kiedy będzie lek i szczepionka?

Mimo że choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 (2019-nCoV) ma ciężki przebieg tylko u 15-20% zarażonych, a jej śmiertelność wynosi niecałe 3%, w walkę z nią zaangażowanych jest wiele firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych, które niestrudzenie pracują nad wynalezieniem skutecznego leku i szczepionki na COVID-19.

Co nowego w refundacji leków? Zmiany od marca 2021

Po szybkich konsultacjach projektu listy refundacyjnej, już 18 lutego ukazało się obwieszczenie zawierające wykaz leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które będą mogły być wydawane z aptek ze zniżką od 1 marca 2021 roku. Sprawdzamy, czy resort zdrowia przygotował jakieś nowości interesujące z punktu widzenia pacjentów i innych uczestników rynku leków.

Co po COVID-19: powikłania

Czy osoba, która przechorowała COVID-19 i jest ozdrowieńcem, może od razu cieszyć się pełnią zdrowia? Niekiedy okazuje się, że to nie sama infekcja, ale powrót do formy może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Coraz częściej mówi się o powikłaniach po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Czym jest zespół Post-COVID i czy można go wyleczyć?

COVID-19: w poszukiwaniu tlenu

Zderzenie z drugą falą epidemii nasuwa myśl: co będzie, jeśli się zarażę i będę musiał walczyć z COVID-19 o każdy oddech? Jak pomogę bliskiej osobie? Media codziennie donoszą o pacjentach, którym publiczna ochrona zdrowia nie była w stanie udzielić szybkiej pomocy. Z myślą o przetrwaniu w trudnej chwili pacjenci biorą sprawy w swoje ręce: kupowane są pulsoksymetry, na aukcjach widać początki spekulacji na produktach z tlenem.

Co ustawa o zawodzie farmaceuty zmienia dla pacjenta?

15 stycznia 2021 roku opublikowano ustawę o zawodzie farmaceuty. Farmaceuci byli jedną z ostatnich grup zawodów zaufania publicznego, która nie miała ustawy regulującej ich pracę i rolę w systemie ochrony zdrowia. Dla osób wykonujących ten zawód jest to bardzo ważny dokument. Określany jest on jednak także jako propacjencki. Jakie nowości będą czekać na pacjentów w aptekach w najbliższej przyszłości?

Morsowanie - korzyści zdrowotne i zagrożenia

Morsowanie, czyli zanurzanie się w bardzo zimnej wodzie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czy obecna moda na morsowanie jest tylko nową formą aktywności, czy może przynosić również dodatkowe korzyści zdrowotne? W jaki sposób morsowanie może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, czy jest bezpieczne i przede wszystkim - jak morsować?