Pomagamy dzieciom po traumach - dołącz do naszej akcji świątecznej!

udostępnij:

Liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w ostatnich latach wzrasta - w tym roku jest to już ponad 1,5 tysiąca przypadków w Polsce. 1,5 mln dzieci odczuwa niezadowolenie ze swojego życia, które zagraża ich zdrowiu psychicznemu. Braki personelu, niedostosowane szpitale psychiatryczne, trudność w uzyskaniu kompleksowej opieki psychologicznej, a po drugiej stronie barykady - dzieci, które doświadczyły traumy, są ofiarami przestępstw czy kryzysu wojny. Nie patrzymy na to obojętnie - dlatego w tym roku po raz kolejny chcemy wesprzeć fundację Słonie na Balkonie. W ramach akcji świątecznej przekażemy na jej rzecz 5% wartości zamówień złożonych przez pacjentów za pomocą GdziePoLek i zrealizowanych w grudniu w aptekach internetowych współpracujących z portalem.

Pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci

Dzieci, które uległy wypadkowi, uciekają przed wojną oraz są ofiarami przestępstw wymagają szybkiej pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Ważne jest to, aby otrzymywały odpowiednie wsparcie przez tak długi okres czasu, jak wymaga tego ich stan. Często jednak na przeszkodzie stoją brak wystarczającego finansowania, utrudniony dostęp do specjalistów czy brak edukacji na temat zdrowia psychicznego. Cieszymy się więc, że w zeszłym roku udało nam się wesprzeć kontynuacje terapii dzieci, które są ofiarami przestępstw. Potrzebujących jest jednak znacznie więcej.

Długoterminowa terapia dzieci, warsztaty o zdrowiu psychicznym w szkołach, prowadzenie świetlicy terapeutycznej, telefon wsparcia dla rodzin dotkniętych kryzysem wojny - tym właśnie zajmuje się fundacja Słonie na Balkonie. A my chcemy dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dzieciom, które zasługują na dobry start i dalsze życie.

Więcej o działalności fundacji dowiecie się na ich stronie internetowej - Słonie na Balkonie oraz na naszym Facebooku i Instagramie.

W jaki sposób chcemy pomóc dzieciom?

Pięć procent wartości wszystkich zamówień złożonych przez pacjentów za pomocą GdziePoLek w okresie od 1 do 31 grudnia i zrealizowanych w aptekach internetowych współpracujących z naszym portalem, przekażemy na rzecz Fundacji.

Miło nam będzie, jeśli podzielisz się naszą akcją ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. Być może Ty lub ktoś z Twoich bliskich planuje zakupy w aptece (np. prezenty świąteczne).

Jak dokonać zakupu w aptece internetowej przez GdziePoLek?

  1. Wyszukaj preparat lub skompletuj cały koszyk produktów na stronie GdziePoLek.pl.

  2. W zakładce "Kup z dostawą" wybierz aptekę, w której chcesz dokonać zakupu.

  3. Wybierz sposób odbioru zamówienia (odbiór osobisty lub dostawa).

  4. Wypełnij dane do zamówienia i opłać zakup.

Zasady akcji świątecznej

  1. W styczniu 2023 r. GdziePoLek sp. z o. o. przekaże Fundacji Słonie na Balkonie darowiznę pieniężną.

  2. Kwota darowizny uzależniona jest od wartości zrealizowanych w terminie od 1.12.2022 do 31.12.2022 zamówień produktów w aptekach internetowych, złożonych przez pacjentów za pomocą naszego portalu.

  3. GdziePoLek sp. z o. o. przekaże kwotę odpowiadającą 5% wartości ww. zamówień.

  4. Środki pieniężne na darowiznę będą przekazane z przychodów własnych GdziePoLek sp. z o. o. i nie będą pobierane od użytkowników, współpracujących z portalem aptek, ani żadnych osób trzecich.

  5. GdziePoLek sp. z o. o. nie będzie ujawniał wartości przekazanej darowizny.


Na koniec dołączamy nasz zeszłoroczny wywiad z założycielką i prezeską zarządu fundacji Joanną Paduszyńską:

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów oraz zdjęcia są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Inne artykuły na blogu

;