NOVAMA - urządzenia i akcesoria medyczne

Novama to firma produkująca sprzęt medyczny przeznaczony do profesjonalnego i samodzielnego monitorowania stanu zdrowia oraz wspierania terapii pacjentów. Oferowany sprzęt to m.in. ciśnieniomierze, nebulizatory-inhalatory, termometry, aspiratory, pulsoksymetry.

Dzięki pomiarom wykonywanym w domu, minimalizowane jest ryzyko powikłań związanych z nagłymi stanami chorobowymi i jednostkami przewlekłymi, takimi jak m.in. astma, nadciśnienie tętnicze krwi, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc).

W ofercie firmy NOVAMA znajduje się sprzęt przeznaczony dla dzieci (ciśnieniomierze pediatryczne, nebulizatory, termometry bezdotykowe), pacjentów po urazach (taśmy kinezjologiczne) oraz seniorów (proste w obsłudze ciśnieniomierze i termometry z czytelnym wyświetlaczem).

Urządzenia NOVAMA przeznaczone są również dla specjalistycznego personelu medycznego pracującego na co dzień z pacjentem w zakresie profilaktyki i leczenia.

Wyrób medyczny

Pulsoksymetr Novama Oxipulso napalcowy biały przyrząd

Novama Oxipulso pulsoksymetr napalcowy biały to wyrób medyczny, który umożliwia pomiar saturacji krwi oraz tętna. Sprzęt posiada 4 tryby wyświetlania, funkcję synchronizacji pulsu, alarmu automatyczne wyłączenie oraz monitorowanie stanu baterii w czasie rzeczywistym.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Kids Pingo aspirator elektryczny do nosa przyrząd

Novama Kids Pingo to aspirator elektryczny do nosa, który pomaga w warunkach domowych odessać zalegającą wydzielinę u dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Regularne odsysanie gęstej wydzieliny zapobiega rozwojowi infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, a także przywraca komfort swobodnego oddechu. W zestawie dostępne różne końcówki odpowiednie do rozmiaru nozdrzy. Przyrząd jest lekki i działa w cichy sposób, a dodatkowo nie wymaga zasilania prądem stałym.

Dostępny w 22% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Familino by Flaem inhalator inhalator/nebulizator

Novama Familino by Flaem to inhalator pneumatyczno-tłokowy, który stanowi zestaw do terapii aerozolowej w warunkach domowych. Produkt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych.

Dostępny w 25% aptek.

Wyrób medyczny

Novama KINO2 taśma kinesiology inne

Novama KINO2 taśma kinesiology eliminuje ból, koryguje postawę ciała i wspomaga naderwane mięśnie. Produkt wykonany jest z bawełny, spandexu i kleju akrylowego, dzięki czemu taśma wykazuje elastyczność oraz umożliwia swobodne poruszanie.

Dostępny w 12% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama Comfort X ciśnieniomierz

Novama Comfort X to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna. Produkt posiada uniwersalny mankiet klamrowy (22-42 cm), interpretację wyniku na podstawie danych WHO, kontrastowy ekran oraz pamięć 90 pomiarów dla dwóch użytkowników. Wyrób medyczny spełnia normy Europejskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia. Zasilany na baterie.

Dostępny w 4% aptek.

Wyrób medyczny

Novama White T1S termometr bezdotykowy termometr

Novama White T1S termometr to urządzenie przeznaczone do bezdotykowych pomiarów temperatury na skroni. Przyrząd wyświetla bardzo dokładne wyniki pomiarów w czasie krótszym od 1 sekundy. Dodatkowo został wyposażony w pamięć, która pozwala na gromadzenie danych z 30 ostatnich pomiarów. Termometr automatycznie wyłącza się po 30 sekundach oraz posiada wskaźnik zużycia baterii, który pozwala zoptymalizować wykorzystanie urządzenia.

Dostępny w 14% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Familino Pro by Flaem inhalator inhalator/nebulizator

Novama Familino Pro by Flaem to inhalator pneumatyczno-tłokowy. Sprzęt umożliwia regulację wielkości cząsteczek oraz zawiera system oszczędzania leku. Parametry produktu posiadają kliniczne certyfikaty, a materiały wykazują hipoalergiczność i pełną biokompatybilność. W skład zestawu wchodzi cichy kompresor, komplet akcesoriów oraz innowacyjny nebulizator RF8 Evo.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Classic+ ciśnieniomierz zegarowy ze stetoskopem ciśnieniomierz

Novama Classic+ ciśnieniomierz zegarowy ze stetoskopem przeznaczony jest do monitorowania ciśnienia krwi i tętna. Przyrząd obsługiwany jest ręcznie oraz posiada manualany spust powietrza. Pomiary mogą być wykonywane na obu rękach. Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu odporny jest na uszkodzenia mechaniczne.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama Comfort+ ciśnieniomierz

Novama Comfort+ to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd posiada certyfikat Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia. Dodatkowo zawiera funkcję uśredniania trzech pomiarów, wskaźnik arytmii, pamięć i interpretację wyników, a także uniwersalny mankiet w rozmiarze 22-42 cm.

Dostępny w 6% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama Home ciśnieniomierz

Novama Home to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd wyposażony jest w funkcję przypominania, dzięki czemu przydatny jest dla osób, które muszą kontrolować ciśnienie o stałych porach. Mankiet o rozmiarach 22-32 cm umożliwia użytkowanie produktu przez większą grupę osób.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Dura ciśnieniomierz zegarowy ciśnieniomierz

Novama Dura to manualny ciśnieniomierz zegarowy wyposażony w automatyczny spust powietrza oraz pompkę zintegrowaną z manometrem. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu może być wykorzystywany zarówno w placówkach medycznych, jak i w warunkach domowych.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Free Colors Aquamarine termometr termometr

Novama Free Colors Aquamarine termometr to przyrząd przeznaczony do bezdotykowego pomiaru temperatury na skroni. Urządzenie wyświetla wynik w czasie krótszym od 1 sekundy oraz pozwala na przechowywanie informacji o 30 ostatnich pomiarach. Dodatkowo termometr posiada tryb nocny, pozwalający na wyłączenie dźwięku, który sprawdza się podczas pomiarów temperatury u śpiących dzieci.

Dostępny w 6% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Combo XL termometr 10 sek. termometr

Novama Combo XL termometr 10 sek. to przyrząd, który umożliwia łatwe pomiary temperatury ciała za pomocą jednego przycisku. Wodoszczelność przyrządu przekłada się na precyzyjne i dokładne wyniki.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Free Frost White termometr termometr

Novama Free Frost White termometr to przyrząd przeznaczony do bezdotykowego pomiaru temperatury na skroni, który wyświetla wynik w czasie krótszym od 1 sekundy. Ponadto został wyposażony w alarm dźwiękowy informujący o gorączce oraz wbudowaną pamięć, która pozwoli zgromadzić odczyty z 30 pomiarów. Termometr może zostać przełączony w tryb nocny, dzięki czemu można dokonać pomiarów nawet u śpiącego dziecka.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Novama White N by Medel inhalator inhalator/nebulizator

Novama White N by Medel to inhalator pneumatyczno-tłokowy, który umożliwia szybką nebulizację u osób w każdej grupie wiekowej. Wielkość nebulizowanych cząstek jest zgodna z normami, dzięki czemu produkt może być wykorzystywany w leczeniu zapalenia oskrzeli, płuc i innych schorzeń dróg oddechowych.

Dostępny w 4% aptek.

Wyrób medyczny

Novama First Mankiet Comfort 22-42cm do ciśnieniomierza przyrząd

Novama First Mankiet Comfort 22-42cm to akcesoria do ciśnieniomierzy NOVAMA FIRST. Produkt wykonany jest łagodnego dla skóry materiału, dzięki czemu umożliwia komfortowe użytkowanie, a usztywnienie materiału ułatwia wykonywanie pomiarów w szczególności przez osoby starsze. Dodatkowo wyrób ogranicza niepożądane ściskanie rąk u osób szczupłych.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Free Fresh Green termometr termometr

Novama Free Fresh Green termometr to przyrząd przeznaczony do bezdotykowych pomiarów temperatury na skroni, który umożliwia uzyskanie wyniku w czasie krótszym od 1 sekundy. Dodatkowo przedmiot posiada alarm gorączki, który informuje o podwyższonej temperaturze ciała chorego oraz wbudowaną pamięć umożliwiającą gromadzenie odczytów z 30 pomiarów. Termometr może być również stosowany do kontroli ciepła otoczenia, pokarmów i wody.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama First Plus ciśnieniomierz

Novama First Plus to automatyczny, naramienny, prosty w obsłudze ciśnieniomierz. Wynik pomiaru widoczny jest na dużym wyświetlaczu, a wskaźnik IHB informuje o zaburzeniach rytmu serca. Urządzenie kontroluje również właściwe założenie mankietu. Dzięki funkcji F3 możliwe jest uśrednienie wyników 3 ostatnich pomiarów. Ciśnieniomierz zasilany jest na baterie lub przy użyciu kabla sieciowego.

Dostępny w 5% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Nella by Flaem inhalator do nebulizacji dzieci inhalator/nebulizator

Novama Nella by Flaem to inhalator do nebulizacji dzieci, który dzięki regulacji większości cząsteczek wykazuje szersze spektrum działania. Przyrząd zawiera system zapobiegający przed wylewaniem się leku, a nowoczesne rozwiązania techniczne wpływają na bezpieczne użytkowanie. Wyrób nie zawiera ftalanów i bisfenolu A (BPA).

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama N complete kit zestaw uniwersalny do nebulizacji inhalator/nebulizator

Novama N complete kit to uniwersalny zestaw do nebulizacji, który pasuje do większości inhalatorów pneumatyczno-tłokowych w szczególności do Novama White N. Wykonanie i akcesoria umożliwiają komfortowe podanie leku u najmłodszych pacjentów.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama White C ciśnieniomierz

Novama White C to automatyczny, naramienny ciśnieniomierz, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Funkcja głosowa informuje o wyniku oraz o przebiegu pomiaru. Przyrząd wyposażony jest we wskaźnik nieregularnej pracy serca i pulsu, który sygnalizuje o wszelkich niezgodnościach. Pomiar jest delikatny i szybki. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie lub przy użyciu kabla sieciowego.

Dostępny w 14% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Home Man ciśnieniomierz ciśnieniomierz

Novama Home Man to ciśnieniomierz naramienny przeznaczony dla mężczyzn, którzy potrzebują monitorować ciśnienie krwi i tętno w warunkach domowych. Przyrząd zawiera alarm, który przypomina o systematycznym wykonywaniu pomiarów, natomiast duży ekran oraz wbudowana pamięć pozwalają na notowanie wyników. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję wskazywania nieregularnej pracy serca oraz wskaźnik klasyfikacji ciśnienia wg WHO. Dodatkowo zestaw zawiera wygodny mankiet, który umożliwia komfortowe użytkowanie. Ciśnieniomierz jest zasilany na baterie.

Dostępny w 7% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Kit A+C zestaw uniwersalny do nebulizacji inhalator/nebulizator

Novama Kit A+C to uniwersalny zestaw do nebulizacji, który pasuje do większości inhalatorów pneumatyczno tłokowych, a w szczególności do Novama Nebulino. W skład zestawu wchodzi mała maska dziecięca, która dopasowywuje się do kształtu twarzy, dzięki elastyczności materiału z którego została wykonana. Szczelność maski zapewniają otwory mocujące gumkę. Całkowita pojemność nebulizatora wynosi 8 ml, dzięki czemu możliwe jest jednorazowe podanie pełnej dawki leku.

Dostępny w 4% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Kit C zestaw do nebulizacji z małą maską inhalator/nebulizator

Novama Kit C to zestaw do nebulizacji, który pasuje do większości inhalatorów pneumatyczno-tłokowych. W skład zestawu wchodzi mała maska dziecięca, która dopasowywuje się do kształtu twarzy, dzięki elastyczności materiału z którego została wykonana. Szczelność maski zapewniają otwory mocujące gumkę. Całkowita pojemność nebulizatora wynosi 8 ml, dzięki czemu możliwe jest jednorazowe podanie pełnej dawki leku.

Dostępny w 2% aptek.

Wyrób medyczny

Novama White K aspirator do nosa na katar i katarek przyrząd

Novama White K to aspirator do nosa, który przeznaczony jest do stosowania w celu łagodzenia dolegliwości związanych z katarem. Przyrząd zawiera dwie wyprofilowane końcówki, dzięki czemu odsysanie wydzieliny z nosa jest bezpieczne i nie sprawia bólu. Części urządzenia można demontować w celu umycia i dezynfekcji. Aspirator można używać nawet podczas snu dziecka.

Dostępny w 8% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama Home Woman ciśnieniomierz

Novama Home Woman to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla kobiet wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Elegancki mankiet wykonany jest z wysokiej jakości materiału co korzystnie wpływa na komfort wykonywanych pomiarów. Dodatek funkcji IHB i F3 pozwala na weryfikację otrzymanych wyników ciśnienia i pulsu.

Dostępny w 6% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama White A ciśnieniomierz

Novama White A to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd posiada certyfikat Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia. Dodatkowo zawarta jest funkcja uśredniania trzech pomiarów, wskaźnik arytmii, pamięć oraz interpretacja wyników. Mankiet w rozmiarze 22-33 cm pozwala na dopasowanie się do większości grup wiekowych.

Dostępny w 9% aptek.

Wyrób medyczny

Ciśnieniomierz Novama White F ciśnieniomierz

Novama White F to ciśnieniomierz naramienny, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd posiada certyfikat Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia. Dodatkowo zawarta jest funkcja uśredniania trzech pomiarów, wskaźnik arytmii, pamięć oraz interpretacja wyników. Mankiet w rozmiarze 22-32 cm pozwala na dopasowanie się do większości grup wiekowych.

Dostępny w 9% aptek.

Wyrób medyczny

Novama First Mankiet pediatryczny 17-22 cm do ciśnieniomierza przyrząd

Novama First Mankiet pediatryczny 17-22 cm to akcesoria do ciśnieniomierzy automatycznych. Produkt wykonany jest z usztywnianego materiału, dzięki czemu łatwiejszy jest w użytkowaniu w szczególności przez osoby starsze. Dodatkowo wyrób ogranicza niepożądane ściskanie rąk u osób szczupłych.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama First mankiet standard 22-32 cm do ciśnieniomierza przyrząd

Novama First mankiet standard 22-32cm to akcesoria do ciśnieniomierzy NOVAMA FIRST. Produkt wykonany jest łagodnego dla skóry materiału, dzięki czemu umożliwia komfortowe użytkowanie, a usztywnienie materiału ułatwia wykonywanie pomiarów w szczególności przez osoby starsze. Dodatkowo wyrób ogranicza niepożądane ściskanie rąk u osób szczupłych.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama First mankiet XL 32-42 cm do ciśnieniomierzy przyrząd

Novama First Mankiet XL 32-42cm to akcesoria do ciśnieniomierzy NOVAMA FIRST. Produkt wykonany jest łagodnego dla skóry materiału, dzięki czemu umożliwia komfortowe użytkowanie, a usztywnienie materiału ułatwia wykonywanie pomiarów w szczególności przez osoby starsze. Dodatkowo wyrób ogranicza niepożądane ściskanie rąk u osób szczupłych.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Nebulino inhalator inhalator/nebulizator

Novama Nebulino to inhalator pneumatyczno-tłokowy, który umożliwia szybką nebulizację oraz wysokie tempo podania leku bez obniżania parametrów mgiełki. Produkt przystosowany jest do większości leków do nebulizacji, dzięki czemu wygodny jest do użytku domowego.

Dostępny w 3% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Senso termometr do czoła żółty termometr

Novama Senso termometr do czoła żółty to przyrząd umożliwiający na wykonywanie pomiarów temperatury na podstawie ciepła wytwarzanego przez powierzchnię skóry czoła oraz innych przedmiotów. Bezpieczna budowa pozwala na przeprowadzenie badań również u dzieci. Dodatkowo produkt zapamiętuje 10 ostatnich wyników, dzięki czemu możliwe jest śledzenie przebiegu choroby.

Dostępny w 1% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Elastic termometr 10 sek. z elastyczną końcówką termometr

Novama Elastic termometr 10 sek. z elastyczną końcówką pozwala na wykonywanie pomiarów temperatury ciała. Wodoorporność korzystnie wpływa na dokładność i precyzję wyników. Budowa przyrządu umożliwia łatwe przechowywanie w apteczce domowej lub wyjazdowej.

Dostępny w 3% aptek.

Wyrób medyczny

Novama White W ciśnieniomierz ciśnieniomierz

Novama White W to ciśnieniomierz nadgarstkowy, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd posiada funkcję interpretacji wyników wedlug norm WHO, wskaźnik arytmii oraz pamięć 90 pomiarów.

Dostępny w 3% aptek.

Wyrób medyczny

Novama Wrist Home ciśnieniomierz ciśnieniomierz

Novama Wrist Home to ciśnieniomierz nadgarstkowy, który przeznaczony jest dla osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna w warunkach domowych. Przyrząd posiada funkcję interpretacji wyników wedlug norm WHO, uśredniania trzech pomiarów, wskaźnik arytmii oraz pamięć 60 pomiarów.

Dostępny w 6% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 20.02.2020 09:30:44

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

W której aptece we Wrocławiu kupię pulsoksymetr?
W której aptece we Wrocławiu kupię pulsoksymetr?
odpowiada Katarzyna Domagała

W której aptece w okolicy Poznania kupię pulsoksymetr?
Gdzie można kupić pulsoksymetr w Poznaniu lub w okolicy Poznania
odpowiada Katarzyna Domagała

W której aptece w Kielcach kupię pulsoksymetr?
gdzie mogę kupić pulsoksymetry w kielcach
odpowiada Katarzyna Domagała

W jakiej cenie kupię pulsoksymetr?
W jakiej cenie pulsokxy.etr?
odpowiada Olga Sierpniowska

Gdzie można kupić pulsoksymetr typu Duo Control i w jakiej cenie?
Gdzie kupić Pulsoksymetr typu Duo Control i jak jest cena
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie novama - urządzenia i akcesoria medyczne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.