Charakterystyka produktu leczniczego dla Mig Dla Dzieci
zawiesina

produkt dostępny bez recepty

ibuprofen

Dawka

2% = 0,1 G/5 ML

Opakowanie

100 mililitrów
w 1% aptek
Mig dla dzieci to zawiesina doustna zawierająca ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (bóle zębów, ucha, bóle pourazowe) oraz gorączki lub stanu zapalnego. Do stosowania u dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Preparat OTC, dostępny bez recepty.

Charakterystyki produktu Mig Dla Dzieci dla opakowania 100 mililitrów (2% = 0,1 G/5 ML).

Wybrany dokument Mig Dla Dzieci:
Dokument z 2021-04-30
PDF
dokument PDF dla Mig Dla Dzieci

Podgląd dokumentu PDF Mig Dla Dzieci

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-04-30

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO MIG dla dzieci 20 mg/ml, zawiesina doustna 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Każdy ml zawiesiny zawiera 20 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu 1 ml zawiesiny doustnej zawiera 500 mg maltitolu ciekłego i 3,7 mg sodu Pełny wykaz substancji pomocniczych: patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Zawiesina doustna Biała lub prawie biała, lepka zawiesina 4. WŁAŚCIWOŚCI KLINICZNE 4.1 Wskazania do stosowania Krótkotrwałe leczenie objawowe: - Gorączki - Bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu MIG dla dzieci jest wskazany u dzieci o masie ciała od 5 kg (6 miesięcy) do 29 kg (9 lat). 4.2 Dawkowanie i sposób podawania Dawkowanie Zalecane dawkowanie przedstawiono w tabeli poniżej. U dzieci wielkość dawki produktu leczniczego MIG dla dzieci zależy od masy ciała (MC) lub wieku i zazwyczaj jest ustalana zgodnie z ogólnymi zaleceniami według, których dawka pojedyncza powinna wynosić 7 do 10 mg/kg mc., a maksymalna dawka dobowa 30 mg/kg mc. Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna być zależna od objawów oraz stosowanej maksymalnej dawki dobowej. Waga ciała (Wiek) Pojedyncza dawka Maksymalna dawka dobowa 5 kg - 6 kg (Niemowlęta 6 – 8 50 mg ibuprofenu 150 mg ibuprofenu na dobę 2 miesięcy) 7 kg - (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.