← powrót do głównej strony opinii i pytań

Dana (anonim, 93.137.134.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy na Chorwacji dostanę maść Tormentiol?

Witam.,.czy w Chorwacji dostanę maść Termentiol ?

Lekospisy międzynarodowe nie są niestety pomocne, jeśli chodzi o możliwość ustalenia dostępności maści Tormentiol w aptekach na Chorwacji, jednak wydaje się, że raczej nie kupi w nich Pani tego leku.

O lek lub produkty podobne najlepiej dowiadywać się na miejscu. Chorwackie apteki (należy poszukiwać placówek oznaczonych "ljekarna") wydają się być dobrze zaopatrzone. W skład maści Tormentiol wchodzą następujące składniki: Ichthammolum, Borax, Tormentillae extractum oraz Zinci oxidum. Są to nazwy międzynarodowe, które powinny być zrozumiałe dla personelu aptek w każdym kraju. Pokazując karteczkę z wypisanymi powyższymi składnikami powinna Pani otrzymać poradę, czy można zakupić produkt o takim lub podobnym składzie.

Tormentiol stosowany jest jako środek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym. Jeśli bariera językowa nie jest problemem, można także opisać problem ze skórą i poprosić o dopasowanie odpowiedniego lekarstwa.

Załączam ulotkę maści Tormentiol oraz informację na temat dokonywania zakupów lekowych za granicą - być może będą przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica
https://www.gdziepolek.pl/produkty/79581/tormentiol-masc/ulotka