Ana (anonim, 5.173.128.)
około roku temu, Polska

Jaki jest w Polsce zamiennik maści Aurobin?

Dzien dobry, jaki jest analog w polsce aurobin maść ta hemormonin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Maść Aurobin nie jest zarejestrowana do sprzedaży w Polsce. Najprawdopodobniej można ją kupić na Litwie, na Węgrzech i w Gruzji. Informacje o składzie tej maści są niespójne, jednak wydaje się, iż nie ma u nas dokładnego zamiennika tego produktu. Można ewentualnie wskazać preparaty o podobnym składzie i zbliżonym zastosowaniu.

Według informacji z międzynarodowych baz danych w skład maści Aurobin wchodzą prednisolon (działa przeciwzapalnie), dekspantenol (goi i regeneruje), lidokaina (znieczula) i triklosan (ten ostatni składnik bywa wymieniany jako substancja pomocnicza, a nie aktywna, hamuje rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów).

Z produktów dostępnych w Polskich aptekach zbliżone właściwościami składniki mają produkty Proktosedon (dostępne bez recepty), które zawierają składnik znieczulający (cynchokaina), przeciwobrzękowy (eskulina), przeciwzapalny (hydrokortyzon) oraz przeciwbakteryjny (neomycyna):
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64353/proktosedon-czopki/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64354/proktosedon-masc/apteki/w-polsce

Wybór produktów do zastosowania w przypadku hemoroidów jest znacznie szerszy, przykłady i podpowiedzi można znaleźć w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-hemoroidy