MM (anonim, 90.185.167.)
około roku temu, Warszawa

Jak szybko widoczne są efekty leczenia po preparacie Alopexy?

Włosy wypadają mi garściami. Zaczęłam używać alopexy tydzień temu ( przedtem stosowałam alpicort przez miesiąc). Jak szybko widoczne są efekty po alopexy? Mam straszne prześwity, boję się że niedługo wyłysieje.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ze względu na cykl życia włosów, wyniki wszelkich kuracji ograniczających ich wypadanie widoczne są dopiero po pewnym czasie. Efektem może być zatrzymanie wypadania włosów i (lub) ponowny wzrost włosów. Terapia lekiem Alpexy powinna trwać 2 miesiące, przy czym zarówno początek zauważalnej poprawy, jak i ostateczna skuteczność może być różna u poszczególnych pacjentów. Alopexy to lek wydawany na receptę, zatem o długości kuracji powinien zdecydować lekarz na podstawie efektów leczenia. Możliwe, że będzie konieczne dłuższe leczenie.

Należy również zauważyć, że w przypadku wypadania włosów kluczowe jest zdiagnozowanie przyczyny łysienia. W niektórych przypadkach pomocna może być suplementacja, analiza stylu życia czy stosowanej diety. Być może warto poruszyć ten temat z lekarzem, który się Panią opiekuje? Załączam nasz artykuł na temat sposobów na wypadanie włosów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nasze-metody-na-lysienie

Podaję również linki do informacji na temat leku Alopexy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/3821/alopexy-plyn/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/3821/alopexy-plyn/apteki/w-warszawie