Paulina (anonim, 37.47.11.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Jak przebiega terapia lekiem Alopexy?

Stosuje Alopexy 5% od dwóch lat. Codziennie wcieram w skore glowy. Na początku włosy wypadały garściami jednak po około 2 miesiącach sytuacja się unormowała. Nie jestem w stanie stwierdzić czy włosy są lepsze..może trochę mniej wypadają ale za to są przesuszone ponieważ preparat to podwoduje. Najlepiej używać maski do włosów również na skore głowy aby uniknąć tego problemu. Mam wrażenie, ze Stosując Preparat dłuższy czas zmienia kolor włosów na siwy... mam 26 lat i nigdy wcześniej nie miałam w ogóle siwych włosów..odkąd stosuje preparat mam mnóstwo siwych włosów na głowie.. nie jestem przekonana czy tylko genetyka na to wpłynęła czy to wina leku..

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za tę informację.

Kamcio (anonim, 31.172.180.)
około 5 miesięcy temu

Ja jestem bardzo zadowolony z kuracji od dermatolog. Używam nezyr i alopexy. Nie mam skutków ubocznych oraz włosy po pół roku kuracji są jak nowe . Urosły ciemniejsze i jest ich dużo więcej . Przez pierwsze dwa miesiące leciały bardzo a teraz jest super efekt. Nie zmienia to faktu aby mieć włosy trzeba to stosować do końca życia

A. (anonim, 37.248.159.)
około 9 miesięcy temu

Mnie lekarka zapisała Alopexy na rok i kazała za rok przyjść żeby sprawdzić efekty. Na razie włosy wypadają mi garściami a jestem po trzech tygodniach stosowania. Jeszcze tego mi potrzeba żebym zaczęła siwieć :(

Lek Alopexy jest wydawany z przepisu lekarza, więc należy stosować go tak długo jak zaleci specjalista. Zwykle terapia trwa od 2 do 4 miesięcy w zależności od nasilenia dolegliwości. Proszę przyjąć całą zapisaną przez lekarza porcję leku, a następnie udać się na wizytę kontrolną celem oceny postępów w terapii.

Tak, pacjenci stosujący lek Alopexy zgłaszali zmianę koloru włosów podczas terapii, więc lek może wywoływać siwienie.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Paulina (anonim, 37.47.11.)
około 10 miesięcy temu

Ponawiam pytanie.

Paulina (anonim, 37.47.11.)
około 10 miesięcy temu

Tak, proszę o informacje czy lek może powodować siwienie włosów i jak maksymalnie długo można go stosować ?

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją historią. Czy moglibyśmy jakoś pomóc? Treść Pani wpisu nie zawiera żadnego pytania.