← powrót do głównej strony opinii i pytań

Tomek (anonim, 92.40.176.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy wiadomo co z refundacją Novo Helisen na alergię? Ile teraz będzie kosztował?

Czy wiadomo co z refundacją Novo Helisen na alergię? Ile teraz będzie kosztował?

Zachęcam do przeczytania artykułu, który przygotowaliśmy, aby ułatwić zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na temat aktualnej sytuacji szczepionek z serii Novo-Helisen Depot:
https://www.gdziepolek.pl/blog/czy-szczepionka-na-alergie-novo-helisen-depot-bedzie-refundowana

Novo-Helisen Depot w stężeniu podtrzymującym do immunoterapii alergii na roztocza kurzu domowego nie został ponownie od września objęty refundacją. Po wyczerpaniu się zapasów leku w cenie urzędowej (225,33 zł), która obowiązywała do końca czerwca, można się spodziewać, że cena Novo-Helisen Depot 3 bez refundacji będzie kształtować się na poziomie 1300-1400 zł za opakowanie zawierające dwie fiolki
Aktualnie w aptekach współpracujących z GdziePoLek nadal lepiej dostępne jest opakowanie 1 fiolka 4,5 mililitra (ok. 4% aptek). Przedział cenowy dla tego opakowania kształtuje się w granicach od 679,99 zł do 759,99 zł.

Na liście leków refundowanych pozostaje natomiast szczepionka w stężeniach początkowych (1, 2, 3) dla której obowiązuje nadal odpłatność ryczałtowa, czyli 3,20 zł (przy cenie detalicznej 100% wynoszącej 397,14 zł).

Załączam link do wyników wyszukiwania Novo-Helisen Depot 3 w aptekach współpracujących z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54727/novo-helisen-depot-3-wyciagi-alergenowe-roztoczy-kurzu-domowego-iniekcja/apteki/w-polsce
artykuł o tym leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/54727/novo-helisen-depot-3-wyciagi-alergenowe-roztoczy-kurzu-domowego-iniekcja
oraz artykuły na temat alergii:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-alergie-mozna-wyleczyc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-alergie

dziękuję!