---

Heksieasy (anonim, 5.184.120.) Warszawa 15 miesięcy temu

Czy różyczkę można pomylić z rumieniem zakaźym?

Dzień dobry. Mam wątpliwości co do diagnozy przez lekarki z przychodni w sprawie syna, więc proszę o pomoc.
Chłopiec lat 7. Pojawiły sie powiększone stosunkowo duże wezly chlonne (szyjne, karkowe potyliczne) nie było żadnych innych objawów, wezly bezbolesne. Lekarka stwierdziła że wątroba i śledziona w normie, przepisała antybiotyk na tydzień. W trakcie jego stosowania wezly się nieco (raczej nie od niego) zmniejszyły. Po zakończeniu kuracji pojawiła się wysypka, najpierw malutkie grudki w ciepłych miejscach, pachy, pachwiny, wzgorek. Odwiedziliśmy lekarza, stwierdziła, że to pokrzywka przepisała hitaxe. Następnego dnia wysypka powiększyła się na całe ciało, w najbardziej zajętych miejscach zlewała się w plamy. Na plecach i brzuchu kropeczki. Lekarka po obejrzeniu i konsultacji z drugą stwierdziły, że to rumień zakaźny. Powiedzialy że wysypka może trwać 2 tygodnie. 3 dnia wysypka znacznie się ograniczyła, dziś jest 4 dzień i śladu po wysypce nie ma żadnego, a wezly samoistnie prawie zniknęły. Syn przez cały okres czuł się bardzo dobrze, nie gorączkował, nie było zadnej zmiany samopoczucia. Lekarki nadal upierają się, że to rumien, jednak moim zdaniem objawy na to nie wskazują. Nie było charakterystycznej wysypki na twarzy, tylko drobne grudki. Wysypka trwała 4 dni wiec za krotko. Pojawiła się również na dloniach i stopach, co ponoć w rumieniu nie występuje. Dodatkowo tydzień przed powiększone wezly co jest pierwszym objawem różyczki. Proszę o podpowiedź czy mogę mieć rację. Lekarki uważają, że jak syn był szczepiony to rozyczka go nie dotyczy. Węzłów nie łącza z wysypką. Załączam zdjęcia od lewej dzień 1 dzień 2 i dzień 3.

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Marek (anonim, 89.69.50.) 14 miesięcy temu

Czy wie Pani może już co to było? Mam dokładnie to samo

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

15 miesięcy temu

Pytanie dotyczy diagnozy, a nie kwestii związanych z leczeniem, profilem bezpieczeństwa leków czy interakcjami międzylekowymi. Jako farmaceuci nie możemy udzielić odpowiedzi, gdyż jako grupa zawodowa nie posiadamy uprawnie do diagnozowania chorób.

W razie wątpliwości odnośnie pierwotnej diagnozy, polecam zasięgnąć porady innego lekarza.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły