Wiliam (anonim, 188.146.106.)
około 3 lat temu, Sosnowiec

Czy Neurovit to ten sam lek co Neuromultivit?

Czy neurovit to ten sam lek co Neuromultivit tylko jest inna nazwa a sklad jest identyczny.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wymienione przez Panią związki to substancje pomocnicze. Służą one do uformowania postaci leku (np. kapsułki czy tabletki) i są niezbędne, aby zatrzymać wewnątrz substancję czynną, nadać kapsułce kształt, smak, kolor, zachować stabilność i jakość substancji czynnej, a także umożliwić jej prawidłowe uwalnianie z postaci leku we właściwym odcinku przewodu pokarmowego. Jak widać są one konieczne, aby lek mógł istnieć i działać.

Substancje pomocnicze nie powinny wywierać żadnego działania leczniczego, lecz służyć tylko wymienionym wyżej celom. Nie mogą one także wchodzić w żadne oddziaływania z substancją czynną. W praktyce zdarza się jednak czasami, iż pacjent jest uczulony na daną substancję pomocniczą, np. laktozę i z tego tytułu nie może stosować leku mającego ten związek w składzie.
Zamienniki na ogół różnią się substancjami pomocniczymi. Wiecej na ten temat pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow

Zarówno substancje czynne jak i pomocnicze są zwiazkami chemicznymi, dlatego ich nazwy brzmią nie inaczej jak chemicznie.

Eva (anonim, 91.234.49.)
około roku temu

Dodatkowymi składnikami Neurovitu są: skrobia żelowana, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, jednowodny, krzemionka koloidalna, bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, powidon, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, talk, hypromeloza, poliakrylanu dyspersja 30%.
Czy są one bezpieczne i konieczne? Brzmią bardzo chemicznie :/

Witam, Neurovit i Neuromultivit to faktycznie preparaty o jednakowym składzie. Oba zawierają witaminy z grupy B niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
Wskazania, przeciwwskazania i objawy uboczne są dla tych preparatów identyczne.

Pozdrawiam serdecznie,