Dariusz  (anonim, 188.146.138.) Warszawa 2 lata temu

Czym jest spowodowane łaskotanie w odbycie u dziecka?

Witam, mam pytanie odnośnie tego iż syn czuł łaskotanie w odbycie razem z bólem lekkim. (Przez dokładnie 4 dni) Po czym objawy ustąpiły i minęło kolejne 3 dni bez objawów. A te łaskotanie znowu powróciło co to takiego jest? Dodam że miał takie objawy ok. 6 tygodni temu wziął lek Pyrantelum na owsiki po tym jak je zauważył, przez 3.5 tygodnia nic kompletnie po czym znowu go trochę zaczęło łaskotać. Zgłosiliśmy się do lekarza i zapisał lek Zentel wziął go i przez tydzień nic! No i przez 4 dni tak jak mówiłem czuł to co pisałem powyżej. I po tych 3 dniach za 4 dniem objawy (moc ich się zmniejszała) że tak to ujmę! No i syn przyjął drugą dawkę, ponieważ przy tych objawach udaliśmy się do lekarza. No i przez 3 dni nic kompletnie. I znowu wróciło łaskotanie ale bez bólu. Co to takiego jest? Dodam iż zawsze czuję takie objawy mniej więcej 17:00 do rana, po przebudzeniu też czuję on trochę tego łaskotania. Jestem już wykończony co to takiego może być? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ I SZYBKĄ!

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Istnieje kilka hipotetycznych przyczyn świądu w okolicy odbytu. Pierwszą z nich może być owsica, dosyć powszechna choroba pasożytnicza. Czy po zakończeniu kuracji było wykonane badanie na obecność owsików – tzw. wycier w kierunku tego pasożyta oraz posiew kału na obecność pasożytów? Proszę pamiętać, że aby kuracja przeciwpasożytnicza była skuteczna należy ją przeprowadzić u wszystkich domowników, a jeśli w domu są zwierzęta, również u nich.

Przyczyny swędzenia odbytu mogą być też bardziej prozaiczne, np. podrażnienia. Zdarzają się one u osób z nietrzymaniem stolca lub długotrwałą biegunką. Podrażnienie może być też wywołane czynnikami mechanicznymi, takimi jak: używanie szorstkiego papieru toaletowego lub nieodpowiedniej bielizny.

Świąd okolic odbytu może być wywołany także przez infekcje skóry takie jak kandydoza.

Trudno zaproponować konkretną metodę leczenia na podstawie tak krótkiego opisu. Zachęcam do umówienia się na wizytę do lekarza medycyny rodzinnej, który dostosuje leczenie odpowiednio do aktualnego stanu klinicznego dziecka.

Zachęcam też do zapoznania się z artykułem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wszy-owsiki-i-inne-przedszkolne-pasozyty

Natalka (anonim, 77.112.81.) 19 miesięcy temu

To poprostu nasz muzg oddczuwa emocie

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły