Testy ciążowe z apteki - z krwi, strumieniowy, płytkowy, paskowy
Nie wystąpiła miesiączka w tym cyklu, test ciążowy pozytywny wykonany z krwi i moczu. O dziwo pozytywny z moczu był już na ok 4 dni przed miesiączką. Na początku słaba kreska, teraz po ok 1-2 min widoczne dwie kreski. Wczoraj byłam na USG jeszcze nic nie widać czy to ciąża za to pojawiła się 5cm cysta na jajniku? I tutaj moje pytanie czy brak miesiączki i pozytywne testy ciążowe to wina ciąży, czy przyczyną może być cysta?
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Olga Sierpniowska Farmaceutka
4 lata temu
Torbiel czy też cysta na jajniku nie ma wpływu na wynik testu ciążowego z krwi czy moczu za wyjątkiem rzadkich sytuacji, kiedy owa torbiel jest guzem wydzielającym gonadotropinę łożyskową, ponieważ właśnie ten związek wykrywają wspomniane testy
W normalnych, fizjologicznych warunkach gonadotropina łożyskowa (beta-hCG) jest hormonem charakterystycznym dla zmian zachodzącym po zapłodnieniu
Ciąża w USG jest zauważalna nie wcześniej, niż w 4.-5. tygodniu, ale w zależności od sprzętu i operatora może to być raczej 5.-6. tydzień (liczy się od dnia ostatniej miesiączki). Uważa się także, że na USG ciążę można zobaczyć, gdy stężenie gonadotropiny we krwi wynosi powyżej 2000 mIU/ml.
Dodam, że gdyby była to jednak ciąża to wiek byłby 4+3. Możliwe że była niewidoczna w USG?