Lucyna (anonim, 5.173.73.) Warszawa 2 lata temu

Jak wybrać najlepszy preparat z kwasami tłuszczowymi omega-3?

Witam Mam duzy cholesterol i trojglicerydy. Ponieważ jestem po operacji bylam leżaca przez. Prawie 6 miesiecy..mam duzo sie ruszac wdrozyc diete. Lekarz kazal kupic naprawde cos dobrego z omega 3..nie lubie ryb. Prosze o wskazanie ktory preparat bedzie bogaty w skladniki ktore by mi pomogly.. Bardzo dziekuje. Pisze juz 3 raz. I nikt mi nie odpowiada.

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Wybierając dobry preparat z kwasami tłuszczowymi omega-3 należy zwrócić uwagę na ich pochodzenie oraz dawkę i zawartość frakcji EPA i DHA.

Dobrym źródłem omega-3 są algi, małe rybki morskie (sardynkowate), a także tran, czyli olej z wątroby dorsza (nie rekina!). Co więcej w dobrym preparacie zawartość kwasów omega-3 powinna wynosić ok. 1 g, a frakcje EPA i DHA łącznie ok. 550 mg.

Przykładowe warte polecenia preparaty z omega-3 :

https://www.gdziepolek.pl/produkty/33567/gold-omega-3-65-kwasow-tluszczowych-30-epa-20-dha-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/56883/omega-cardio-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/40709/solgar-omega-3-naturalne-zrodlo-epa-i-dha-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/112314/doppelherz-aktiv-omega-3-roslinna-kapsulki/apteki (preparat na bazie alg - odpowiedni dla wegan i nie powoduje "odbijania" rybą)

Zaletą preparatów dostępnych w postaci kapsułek z olejem jest wygoda stosowania, zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za zapachem i smakiem ryb. Nie trzeba ich także przechowywać w lodówce.

Należy pamiętać, aby preparaty zawierające kwasy omega-3 przyjmować podczas posiłku, najlepiej bogatego w tłuszcze - wpływa to pozytywnie na przyswajalność i zapobiega przykrym objawom, takim jak „odbijanie” rybą.

Więcej o kwasach omega-3: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/kwasy-omega

Jagaaaa (anonim, 79.163.170.) 1 rok temu

Jeśli omegi mają być naprawdę dobre jakościowo to polecam te do picia z firmy Eqology. Albo w kapsułkach Ultimate Omega z firmy Nordic Naturals. Super skład, jakość, smak, bez odczucia odbijania ryby.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację